Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Türk Sağlık-Sen Kahramanmaraş Şube Başkanı Mehmet Özer’den 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı

Türk Sağlık-Sen Kahramanmaraş Şube

Türk Sağlık-Sen Kahramanmaraş Şube Başkanı Mehmet Özer, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Özer, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“14 Mart Tıp Bayramı, Türk hekimlerinin işgale tepkilerinin, hürriyete olan sevdalarının, vatan ve millet için her şeyi göze alarak tavır koymalarının yıl dönümüdür. Tıbbiyeli Hikmetlerin ortaya koyduğu ruhla ‘Bu memleket bizim, sahip çıkacağız. Bunun için ne yapabiliriz?’ diye harekete geçerek, Türk bayrağının gölgesinde, düşmana karşı vatan için başlatılan bir mücadelenin adı olan 14 Mart, bu özelliği ile de bize şanlı geçmişimizden miras milli bir bayramdır.

Bugün de, sağlık çalışanlarımız devletin verdiği görevle tüm yurtta fedakarlıkla canlarını hiçe sayarak hizmet etmektedirler. Sağlık camiasının sorunlarına çözüm üretilmesi ve temel beklentilerinin karşılanması ise bir gerekliliktir.

Tüm sağlık camiası, tek kalem maaş istemektedir. Ücretlerin belirsizlikten kurtulup ay sonunda ne kadar ücret alabileceklerini öngördükleri bir ücret politikası talep etmektedirler. Ayrıca, sağlıkta şiddetin en aza indirilmesini, sağlık kurum ve kuruluşlarında can güvenliğinden emin şekilde şifa dağıtmak istemektedirler.

Bu vesileyle, Türk Sağlık-Sen olarak sağlık camiasının sorunlarına çareler üretilip, çözüm için adım atılmasını temenni ediyoruz. 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyor, sağlık çalışanlarımıza ve tüm hekimlerimize saygılarımızı sunuyoruz.”