Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sumbas’da Geleneksel İftar Yemeği

Sumbas Belediyesinin geleneksel hale
Sumbas Belediyesinin geleneksel hale getirdiği ilçe halkı ile toplu iftar geleneği bu yılda sürdürdü.
Sumbas Kaymakamı Mehmet Furkan Taşkıran ve Sumbas Belediye Başkanı Zeki Demiroğlu iftar programına katılan Sumbaslıları selamladı hoş geldiniz dedi.
Sumbas Belediyesinin, Sumbas Kapalı Semt Pazarında bin beşyüz kişilik düzenlediği iftar yemeğinde vatandaşlar aynı anda oruçlarını açtı. İftar yemeği öncesi ilahiler ve Kuran-ı Kerim okundu hep birlikte eller semaya açıldı dua edildi. Düzenlene iftar programında sonra bir açıklama yapan Sumbas Belediye Başkanı Zeki Demiroğlu, “ Her yıl geleneksel hale getirdiğimiz iftarımızda hep birlikte buluştuk. Allah bu birliğimizi, beraberliğimizi daim etsin inşallah. Bu atmosferde Sumbas, birlik beraberlik anlamında en güzel örneği gösteren ilçelerden bir tanesi. Bizlerde Sumbaslı hemşerilerimizle gurur duyuyoruz. Katılımınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor. En kalbi duygularımızla muhabbetle, sevgiyle, saygıyla selamlıyorum” dedi.
Sumbas Belediyesinin geleneksel iftar yemeğine Sumbas Kaymakamı Mehmet Furkan Taşkıran, İlçe Emniyet Amiri Sadi Bozdayı, İlçe Jandarma Komutanı Engin Akcan, Mehmetli Belde Belediye Başkanı Fatih Seyitoğlu, İlçe Müftüsü İbrahim Akyüz, Ak Parti İlçe Başkanı Erol Kaplan, İl Genel Meclis Üyeleri Ali Halaç ve Türker Alişan, Köy ve Mahalle Muhtarları ve çok sayıda davetli ile Sumbas halkı katıldı.