Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SANKO Okulları Basketbol Takımları Gaziantep’te Şampiyonlukları Kutladı

Gaziantep’in spor alanındaki başarılarına

Gaziantep’in spor alanındaki başarılarına bir yenisini ekleyen SANKO Okulları Basketbol Takımları, Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen “3×3 Basketbol İl Birinciliği”nde gösterdikleri performansla büyük bir başarı elde ettiler. İki birincilik, bir ikincilik ve altı üçüncülük derecesiyle turnuvadan ayrılan takımlar, şampiyonluk sevincini yaşadılar.

Gaziantep İbrahimli Spor Merkezi’nde düzenlenen müsabakalarda sahne alan SANKO Okulları Basketbol Takımları, büyük bir mücadele sergileyerek başarıdan başarıya koştu. Küçük Kız Takımı ve Genç Kız Takımı, Betül Nakıpoğlu, Beren Fesli, Asuman Serra Camcıoğlu, Buse Berra Sevim ve Ecrin Yılmazlar, Zeynep Polat, Cansu Duman, Melek Naz Bilgili gibi yetenekli sporcuların liderliğinde il birincisi olurken, Minik Erkek B Takımı da ikincilikle başarısını taçlandırdı.

Takımlar arasında yer alan diğer oyuncular da turnuvadan elde ettikleri üçüncülük dereceleriyle dikkatleri üzerlerine çekti. Minik Erkek Takımı, Minik Kız Takımı, Minik Kız B Takımı, Genç Erkek Takımı, Küçük Erkek Takımı ve Küçük Erkek B Takımları, gösterdikleri performansla turnuvayı üçüncülük dereceleriyle tamamladılar.

SANKO Okulları Genel Müdürü Fırat Mümtaz Asyalı, dokuz takım ile katıldıkları turnuvada tüm takımlarının derece elde etmesinin büyük bir gurur kaynağı olduğunu belirtti. Asyalı, öğrencilerini ve antrenörleri Burak Almacı’yı bu başarılarından dolayı tebrik ederek, sporcuların gösterdiği azim ve kararlılıkla gelecekte de başarılarının devam edeceğine inandıklarını ifade etti.

SANKO Okulları Basketbol Takımları, elde ettikleri bu başarılarla hem spor alanındaki yeteneklerini sergilemiş hem de Gaziantep’in adını bir kez daha duyurmuş oldular.