Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Rıdvan Hoca Vakfı 6 Şubat’ı anlattı ve deprem şehitlerini andı

Kahramanmaraş merkezli iki büyük

Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremde hayatını kaybeden vatandaşlar ve ailelerinin acılarını paylaşmak amacıyla Rıdvan Hoca Vakfı Depremin 1. yıldönümü ve Miraç Gecesi olması dolayısıyla anma programı düzenledi.

Asrın felaketinin yıl dönümü olan 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremin yıldönümü ve Miraç Gecesi olması dolayısıyla nedeniyle Rıdvan Hoca Vakfı bir program düzenlendi. Gündüz, Vakıf yönetimi ve gönüllüler ve Anadolu Öğrenci Birliği öğrencileriyle birlikte depremde vefat edenlerin mezarları ziyaret edilerek dua edildi.

Akşam yemek ikramından sonra vakıf konferans salonunda yapılan programda Kuranı Kerim okundu. Vakıf gönüllerince okunan hatimlerin duası yapıldı. Depremde vefat eden vakıf gönüllüler ve depremde yapılan çalışmaları anlatan sinevizyon gösteriminden sonra vakıf mütevelli heyet başkanı Seyfi Pınarbaşı selamlama konuşması yaptı. Vakıf Başkanı Bayram Nurdoğan depremde yapılan faaliyetler ve vakıf çalışmaları hakkında bilgilendirme konuşması yaptı. Vakıf yönetim kurulu üyesi Ferhat Kaya moderatörlüğünde; depremlerde neler hissettiniz ve STK lar olarak neler yapılması gerektiği soruları üzerinden forum düzenlendi. Söz alan katılımcılar depremde hissettikleri duyguları ve düşünceleri, STK lar olarak neler yapılması gerektiği ile ilgili düşüncelerini paylaştılar. Program böylesi deprem ve felaketlerin bir daha yaşanmaması dileğiyle son buldu.