Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“PÜLVERİZATÖR” HİBESİ İÇİN MÜRACAATLAR BAŞLADI

Osmaniye’de Kırsal Dezavantajlı Alanlar

Osmaniye’de Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi 2024 yılı 2. Hibe Programı kapsamında “Pülverizatör” Hibesi için müracaatlar başlamıştır.

Tarım ve Orman İl Müdürü Erdem Kolabaş, yaptığı açıklamada, çağrı programının Bahçe, Düziçi, Hasanbeyli, Kadirli, Merkez ve Sumbas üreticilerinin faydalanacağını kaydetti.

Ekonomik Kalkınma Kümesinde sebze, çilek, ceviz, kiraz, erik, badem, Trabzon hurması, defne, üzüm ve yem bitkileri yetiştiriciliği yapan üreticiler için Pülverizatör hibe programı uygulanacağını aktaran Kolabaş, şunları kaydetti:

“Başvurular 12 Şubat – 01 Mart 2024 tarihleri arasında alınacaktır. Başvurular Bahçe, Düziçi, Hasanbeyli, Kadirli ve Sumbas İçin İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine Merkez İlçe için Osmaniye İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne yapılacaktır. Verilecek hibe ile yararlanıcı sadece 1 adet Pülverizatör satın alabilecektir. Hibe desteği başvurularında %70 oranında (KDV hariç) destekleme yapılacaktır. Hibe çağrısı kapsamında satın alınacak mal/malzemelerin KDV’si başvuru sahibi tarafından ödenecektir. Bu çağrı, gelir düzeyi düşük, bitkisel üretim yapan üreticiler için Pülverizatör verilerek, küçük ve parçalı tarım alanlarında üretim yapan çiftçilerimizin desteklenmesi, gelir düzeylerinin artırılması ve yaşam kalitelerinin iyileştirilmesi hedeflenmektedir.

Kolabaş, “Pülverizatör” Hibe Programının Bahçe, Düziçi, Hasanbeyli, Kadirli, Merkez ve Sumbas ilçelerindeki tüm çiftçilere hayırlı olması temennisinde bulundu.