Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

PİYASAYI ANKARA’YA TAŞIDILAR

Kahramanmaraş Ziraat Odası Başkanları,

Kahramanmaraş Ziraat Odası Başkanları, yaklaşan buğday hasadı öncesi yükselen girdi maliyetleri,  sulama birlikleri ücretleri, Toprak Mahsulleri Ofisinin buğday alım fiyatının açıklanması gibi birçok hususu görüşmek üzere Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’yı ziyaret etti.

Ziraat Odası Başkanlarının Ankara’da Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’yı ziyaretine AK Parti Kahramanmaraş Milletvekillerinden Ömer Oruç Bilal Debgici, Mehmet Şahin ve Tuba Köksal da eşlik etti. Bakan Yumaklı’ya Kahramanmaraş’ta yaşanan tarım alanında sorunları ileten Ziraat Odası Başkanları daha sonra Türkiye Ziraat Odaları Genel Başkanı Şemsi Bayraktar la da bir araya gelerek Kahramanmaraş tarımını konuştu.

Ziyarette öncelikli olarak yaklaşan buğday hasadından bir an önce arpa ve buğday fiyatının açıklanması ve üreticinin mağduriyet yaşamaması için Toprak Mahsulleri Ofisinin alım yapması hususu görüşüldü.

Ankara ziyaretine ilişkin değerlendirmelerde bulunan İl Koordinasyon ve Ziraat Odası Başkanı Mehmet Çetinkaya, “Sulama birliklerinin 2024 yılı sulama fiyatlarına yüzde 120 civarında yapılan zam üreticimizin tepkisine neden oldu. Fiyatların yüksek oluşuna ilaveten zaten girdi maliyetli altında ezilen çiftçimiz zor günler yaşıyor. Geçtiğimiz yıl uygulanan yüzde 50 indirimin bu yıl için de deprem bölgesindeki üreticilerimize uygulanmasını istiyoruz. Ankara ziyaretlerimizde yaşadığımız bu ve birçok sorunu ilettik. Toplantı gayet olumlu geçti. Sorunlarımızın bir an önce çözüme kavuşmasını, yaklaşan hasadın da üreticimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz” dedi.