Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Pazarcık’a 300 Milyon TL’lik İçme Suyu Projesi Hızla İlerliyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından Pazarcık ilçesinde yürütülen Düzbağ hattı içme suyu projesi önemli bir aşamaya ulaştı. Belediye Başkanı Görgel, “Pazarcık ilçemize 12 kilometrelik su iletim hattı, içme suyu arıtma tesisi ve depolar inşa ediyoruz. 300 Milyon TL’lik yatırımımızın tamamlanma oranı %50’ye ulaştı. Bu proje ile Pazarcık’ın içme suyu sorununa kalıcı bir çözüm getireceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde sağlanan 10 Milyar TL’lik hibe desteğiyle başlatılan altyapı yenileme seferberliği kapsamında, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, kendi kaynaklarıyla Pazarcık’ın içme suyu sorununu çözmek için harekete geçti.

“Düzbağ Hattı Bağlantısı ve İçme Suyu Arıtma Tesisi” projesi kapsamında, 5 kilometrelik su iletim hattı tamamlandı ve içme suyu arıtma tesisi ile depo inşaatında önemli ilerlemeler kaydedildi. Toplamda 300 Milyon TL’lik yatırımla hayata geçirilen projede, Pazarcık’a 12 kilometrelik su iletim hattı, 2 içme suyu deposu ve 1 içme suyu arıtma tesisi kazandırılacak.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel, projeye ilişkin yaptığı açıklamada, “6 Şubat depremlerinde şehrimizin altyapısı ciddi şekilde zarar gördü. Bu zararın giderilmesi ve şehrimizin modern altyapıya kavuşması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Pazarcık ilçemizde içme suyu sorununu çözmek amacıyla Düzbağ İçme Suyu Projesini başlattık. 300 Milyon TL’lik yatırımımızın tamamlanma oranı %50’ye yaklaştı. Bu süreçte emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İnşallah bu projeyi hızla tamamlayarak Pazarcık ilçemizin içme suyu sorununa kesin çözüm getireceğiz” şeklinde konuştu.