Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Pazarcık Halk Eğitimi Merkezi’nden Yaratıcılık Şöleni: Yıl Sonu Sergisi

Pazarcık ilçesinde, Hayat Boyu

Pazarcık ilçesinde, Hayat Boyu Öğrenme Haftası’nın coşkusuyla düzenlenen geleneksel yıl sonu sergisi, Pazarcık Kaymakamlık binası karşısındaki otopark alanında açıldı. Kaymakam Muhammed Kaya, Belediye Başkanı Av. Haydar İkizer, daire müdürleri, kurs eğitmenleri, öğrenciler ve bölge halkının yoğun katılımıyla gerçekleşen açılış, renkli ve coşkulu anlara sahne oldu.

Pazarcık Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Rasim Özdemir’in açılış konuşmasında vurguladığı gibi, 1-7 Haziran tarihleri arasında kutlanan Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri çerçevesinde, 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılına veda etmenin sevinci yaşandı. Özdemir, “Depremin etkilerinin hala sürdüğü Pazarcık’ta, bizler Halk Eğitim Merkezi olarak, vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda sosyal, mesleki ve sportif kurslar düzenleyerek topluma destek olmaya devam ediyoruz. Bu yıl açtığımız 148 kurs ile toplamda 2618 kişiye ulaştık ve yaz boyunca da kurslarımız devam edecek.” ifadeleriyle kursiyerlerin başarılarına dikkat çekti.

Sergide sergilenen el emeği göz nuru ürünler ise öğretmenlerin ve kursiyerlerin bir yıl boyunca verdiği emeğin somut bir göstergesi oldu. Müdür Özdemir, “Göreceğiniz her ürün, öğretmenlerimizin ve kursiyerlerimizin özverili çalışmalarının bir ürünüdür. Emeği geçen tüm öğretmenlerimize ve kursiyerlerimize teşekkür ediyorum.” diyerek duygularını ifade etti.

Pazarcık Kaymakamı Muhammed Kaya ise konuşmasında, etkinliğin bereket getirmesini dileyerek, “Sıcak bir havada, sıcak bir atmosferde bir aradayız. Kursiyerlerimizin bir yıl boyunca ürettikleri ve emek verdikleri ürünleri birlikte görmek bizi mutlu ediyor.” şeklinde konuştu.

Pazarcık Halk Eğitimi Merkezi’nin düzenlediği yıl sonu sergisi, el işleri, resimler, heykeller ve diğer el sanatlarıyla dolu bir atmosfer sunarken, katılımcıların da memnuniyeti ve coşkusu gözlerinden okunuyordu. Bu etkinlik, bölge halkının sanata ve eğitime olan desteğini bir kez daha ortaya koydu.