Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Özel Çocuklar, Neşe Dolu Anlar Yaşadı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, özel

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, özel gereksinimli çocuklar için düzenlediği şenlikle renkli ve anlamlı bir buluşmaya ev sahipliği yaptı. Atatürk Parkı’nda gerçekleştirilen etkinlikte çocuklar, çeşitli etkinlikler ve gösterilerle neşeli anlar yaşadılar. Ebeveynler ise düzenlenen etkinliğin önemine vurgu yaparak Büyükşehir Belediyesine teşekkürlerini iletti.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, şehirde yaşayan özel gereksinimli bireylerin sosyal hayata katılımını artırmak ve onların mutluluğunu desteklemek amacıyla “Engelsiz Çocuk Şenliği” düzenledi. KAFUM Atatürk Parkı’nda gerçekleşen etkinliğe özel gereksinimli çocuklar ve aileleri yoğun ilgi gösterdi. Yaklaşık bin kişinin katılımıyla gerçekleşen şenlikte çocuklar, palyaço gösterileri, yüz boyama aktiviteleri, halay ve dans gösterileri ile müzik dinletileri eşliğinde keyifli vakit geçirdiler. Renkli anların yaşandığı etkinlik, özel gereksinimli bireylerin mutluluğunu gözler önüne serdi.

Büyükşehir Belediyesi Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürü Tuba Yosunkaya, etkinlikle ilgili olarak, “Engelliler Haftası’nda düzenlediğimiz bir dizi etkinlikle, bugün de kapanış programını gerçekleştiriyoruz. Atatürk Parkı’nda özel gereksinimli çocuklarımızla birlikte şenliğimizi yapıyoruz. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da daima özel gereksinimli vatandaşlarımız ve ailelerinin yanında olmaya devam edeceğiz. Var gücümüzle engellilerimizin yanındayız” şeklinde konuştu.

Özel gereksinimli çocuklar ve aileleri, düzenlenen etkinliğin farkındalık oluşturma noktasında büyük önem taşıdığını belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti. Katılımcılardan Hatice Işık, “Hem çocuklarımız için hem de farkındalık oluşturmak için çok faydalı bir etkinlik oldu. Bu hassasiyetinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Etkinliğe katılan diğer bir katılımcı Nuran Demiryürek ise, “Çok güzel ve ince düşünülmüş bir program. Çocuklarımızla birlikte eğleniyoruz. Bu etkinliğin farkındalık oluşturmasını diliyorum” dedi. Dilek Özyiğit ise, “Çocuklarımızı bir araya getiren ve sosyalleşmelerine katkı sağlayan Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyorum. Veliler olarak hem bizler hem de çocuklarımız çok mutlu oldu” şeklinde konuştu.

Etkinlikten büyük keyif alan özel gereksinimli çocuklardan Reyhan Cömert, “Görme engelliyim. Büyükşehir Belediyesinin bizler için düzenlemiş olduğu etkinlikler çok güzel. Sosyalleşmemize katkı sağlıyor. Hem eğleniyor hem yeni arkadaşlar ediniyoruz. Erişilebilirlik konusunda da her geçen gün daha iyiye gidiyor şehrimiz” ifadelerini kullandı. Resul Muhammet Bulut ise, “Ertuğrul Gazi Görme Engelliler Okulunda okuyorum. Sosyalleşmemiz açısından bugün çok güzel bir etkinlik oluyor. Yeni arkadaşlar ediniyoruz. Bu tür etkinliklerin devamını diliyorum” şeklinde konuştu. İkra Çamkesen ise, “Ertuğrul Gazi Görme Engelliler Ortaokulunda 7. sınıf öğrencisiyim. Öncelikle bu etkinliği düzenleyen herkese teşekkür ediyorum. Bugün çok eğlendim, mutlu oldum. Yeni arkadaşlar edindim” şeklinde duygularını dile getirdi.