Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Osmaniye’de yaz spor okullarında çocuklar eğlenerek öğreniyor

OSMANİYE’DE YAZ SPOR OKULLARINDA ÇOCUKLAR EĞLENEREK ÖĞRENİYOR

OSMANİYE’DE YAZ SPOR OKULLARINDA

Osmaniye Belediyesi tarafından ‘Sağlıklı ve eğlenceli bir yaz için’ sloganı ile düzenlenen 13’üncü Yaz Spor Okulları futbol, basketbol, voleybol ve okçuluk gibi alanlarda usta eğitmenler tarafından eğitim alan yüzlerce öğrencinin katılımıyla devam ediyor.

Osmaniye Belediyesi’nin Sosyal Sorumluluk Projesi çerçevesinde 7-14 yaş arası çocuklara yönelik düzenlediği 13’üncü Yaz Spor Okulları yüzlerce öğrencinin katılımıyla devam ediyor. ‘Sağlıklı ve eğlenceli bir yaz için” sloganı ile ücretsiz olarak başlatılan Yaz Spor Okulları’nda öğrencilerin kas ve eklemlerinin gelişmesi ile ekip olarak sosyalleşmeleri hedefleniyor. Osmaniye Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından görevlendirilen uzman eğitmenler tarafından futbol, basketbol, voleybol, okçuluk, çim hokeyi, halk oyunları, badminton, bocce, okçuluk, dart, masa tenisi, akıl zeka oyunları ve izcilik branşlarında eğitim almaya devam eden öğrenciler, keyifli ve eğlenceli bir yaz geçiriyor.

Usta eğitmenler tarafından futbol kursunda eğitim alan öğrenciler topa yatkınlık, top sürme, top sektirme, kontrollü vuruşlar ve teknik beceriler kazanırken basketbol kursunda da turnike atışlar, uzak şut atışları, ikili ve üçlü takım çalışmaları ile atış tekniklerini öğreniyorlar. Voleybol kursuna katılan öğrenciler de manşet pas atışları, parmak pas, alttan servis atışı, smaç adımlaması, smaç müdafaa, smaç plase, ve blok çeşitlerinde eğitim alırken, geleneksel Türk okçuluğu kurslarına katılan öğrenciler ise, okçuluk tarihi, atış teknikleri, yarışma kuralları ve talimler konularında eğitim almaya devam ediyorlar.

Öte yandan akıl zeka oyunları kurlarına katılan öğrenciler de, akıl yürütme, işle zeka pratiği, sözel dilsel zeka geliştirme, hafıza oyunları, strateji oyunları, geometri ve mekanik oyunlarla zeka çözüm oyunlarında usta öğretiler tarafından eğitim almaya devam ediyorlar.

Yaz Spor Okulları’na katılmaktan duydukları mutluluğu ifade eden öğrenciler, “Servisle ulaşımımız sağlanıyor. Burada alanlarımızla ilgili ısınma hareketlerinden sonra takım oluşturarak maçlar yapıyoruz. Hocalarımız yeri geliyor bire bir yeri geliyor toplu olarak bizlere eğitimler veriyorlar. Yaz bizim için dolu dolu, keyifli ve eğlenceli geçiyor. Belediye Başkanımıza ve hocalarımıza teşekkür ederiz” dedi.