Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

OSMANİYE’DE MİNİK ÖĞRENCİLER,  TASARLANAN KIYAFETLERLE DEFİLE GERÇEKLEŞTİRDİ

Osmaniye’de, Çevre Haftası etkinlikleri

Osmaniye’de, Çevre Haftası etkinlikleri çerçevesinde, minik öğrenciler, atık malzemelerden tasarlanan kıyafetlerle defile gerçekleştirdi. Çevre duyarlılığına dikkat çekmek isteyen minikler, izleyenlerden büyük alkış aldı. Osmaniye Belediyesi tarafından, Türkiye Çevre Haftası etkinlikleri çerçevesinde, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünün de katkılarıyla, “Çevre Festivali” düzenlendi.

Program öncesinde “İki Teker Bir Nefes” sloganıyla bisiklet turu düzenlendi. Valilik kampüsü önünden Devlet Bahçeli Meydanı’na kadar farkındalık pedalı çeviren Osmaniye Gençlik ve Spor Bisiklet Takımı, temiz bir çevreye dikkat çekti.

Şehit Albay Halil İbrahim Karaoğlanoğlu Parkı’nda düzenlenen Çevre Festivali, geri dönüşüm ile ilgili stantların gezilmesi ile başladı. Ardından, anaokulu öğrencileri tarafından atık malzemelerle hazırlanan kıyafet defilesi sunuldu. Minik öğrenciler, sergiledikleri performans ile izleyenlerden büyük alkış aldı. Programın devamında, Sıfır atık temalı ortaokullar arası resim yarışması ve okullar arası atık yağ toplama yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin müzik dinletisinin ardından katılımcılara erguvan fidanı dağıtımı gerçekleştirildi.

Programa Belediye Başkanı İbrahim Çenet, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Hamdi Görkem Gençtürk, Belediye Meclis Üyeleri, MHP Merkez İlçe Başkanı Bilal Çenet, Ülkü Ocakları İl Başkanı Burak Bulut, öğrenciler ve velileri ile vatandaşlar katıldı.