Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ORMAN KÖYLERİNE ENERJİSİNİ GÜNEŞTEN GÜCÜNÜ ORMANDAN ALIYOR

Orman Genel Müdürlüğü ve

Orman Genel Müdürlüğü ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP)
“İklime Dirençli Ormancılık Projesi (İDOP) tarafından hayata geçirilen ORKÖY desteği ile Orman Köylerinde Güneş Enerjisinden Elektrik Üretimi (ORKÖY PV) projesi başlamıştır.
Bu kapsamda Düziçi Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı orman köylerinden Çatak, Yeni farsak ve Sögütlügöl olmak üzere toplam 3 köyde 11 haneye Şebekeye Bağlı Çatı Tipi Güneş Enerjisi Sistemi (ŞEBGES) % 50 hibe desteği ile 2,0 kw saha kurulumu tamamlanarak orman köylülerinin hizmetine sunulmuştur.
Konu hakkında sayfamıza açıklamalarda bulunan İşletme Müdürü Harun Demircioğlu;”ŞEBGES kurulumları ile orman köylüleri kendi elektrik ihtiyaçlarını karşılamakta ve fazla üretim ile de hane gelirlerine katkı sağlamaktadır.
ORKÖY’ün bu desteklemesi ile orman köylülerimizin elektrik enerji üretimini güneşten üreterek kullanmalarını sağlıyoruz. Günümüzde hanelerin en önemli gider kalemlerinden biri olan elektrik faturalarını düşürerek orman köylülerimizin refahını arttırıyoruz.” şeklinde açıklamalarda bulundu.
kurulumu yapan firma sahibi Mehmet Toy ise yaptığı Açıklamada;” toplam 3 köyümüzde 11 haneye Şebekeye Bağlı Çatı Tipi Güneş Enerjisi Sistemi (ŞEBGES) % 50 hibe desteği ile 2,0 kw iken kendi
memleketim olan Düziçi ne fazla katkı sağlamak adına saha kurulumunu 3,0 kw olarak tamamlanmış bulunmaktayım diyerek, Orman İşletme Müdürlüğümüze ve Orköy Birimine teşekkür ederim ” şeklinde açıklamalarda bulundu.