Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

OKUMUŞ: SİZ YETER Kİ GÜLÜMSEYİN

Türkoğlu Belediyesi, depremzede çocuklara 

Türkoğlu Belediyesi, depremzede çocuklara  yönelik Gaziantep turu  düzenledi.

Mutlu çocuklar, umutlu yarınlar projesi kapsamında Gaziantep’e gezi düzenleyen Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, depremzede çocuklara Gaziantep Hayvanat Bahçesi ve Zeugma (Mozaik) müzesini gezdirdiklerini söyledi.

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, yaptığı açıklamada, “Afetzede çocuklarımız ile bugün Gaziantep turumuzda; İlk önce araçta kahvaltımızı yaparak yolculuğumuza başladık. Daha sonra binlerce hayvana ev sahipliği yapan Türkiye’nin en büyük hayvanat bahçesini gezerek bol bol bilgiler edindik. Florası, binlerce tür hayvan çeşitliliğini gördükten sonra, Selçuklu ve Osmanlı Saraylarının vazgeçilmez mutfağı olan Gaziantep mutfağında lezzet şölenine dahil olduk. Gezimizin ikinci bölümü olan 25 Aralık Panorama Müzesini rehber eşliğinde ziyaret ettik.

Burada, 10 ay 9 gün süren işgale karşı Gaziantep halkının destansı mücadelesini gözlerimiz ile şahit olduk. Sonraki durağımız ise yine; altında katman katman uygarlıkların barındıran ve bu uygarlıkların günümüze kadar gelen mozaik parçalarının bulunduğu Zeugma Müzesini rehber eşliğinde gezerek muhteşem bilgiler öğrendik. Tarih, Coğrafya ve bir çok bilgi ile evimize tekrar dönüş sağladık.

Sizinle vakit geçirmek büyük keyifti çocuklar. Tekrar buluşmak için gün sayıyoruz…

Nazik ev sahipliği için Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve ekibine teşekkür ederiz.” Dedi.

(Haber: İsmail KOYUNCU)