Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

OBEM’İN YIL SONU SERGİSİ BEĞENİ TOPLADI

Osmaniye Belediyesi Sanat ve

Osmaniye Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim Merkezi (OBEM) tarafından Osmaniye Belediyesi Kent Müzesi bahçesinde yılsonu sergisi açıldı.

Osmaniye Belediyesi ve Yahya Mazlum Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde kadınların meslek edinmesi ve ev ekonomilerine katkı sağlamaları amaçlı hizmet veren OBEM’in kursiyerleri tarafından üretilen eserler bir arada topladı.

Osmaniye Belediyesi Kent Müzesi bahçesinde açılan sergide el emeği göz nuru ürünler stantlarda yerini alarak vatandaşların beğenisine sunuldu.

OBEM yılsonu sergi açılışını Belediye Başkan Vekili Ahmet Hayva, Yahya Mazlum Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ayhan Uyar, MHP Merkez İlçe Başkanı Bilal Çenet, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, OBEM usta öğreticileri ve kursiyerler birlikte yaptılar.

Açılış konuşmasını yapan Osmaniye Belediye Başkan Vekili Ahmet Hayva; “Değerli hazirun, bakanlıklarımızda gerçekleşecek toplantılara katılmak üzere Ankara’da bulunan Belediye Başkanımız Sayın İbrahim Çenet beyefendinin selam, sevgi ve başarı dileklerini sizlere arz ediyorum. Toplumun temel yapı taşı olan kadınlarımızın yıl boyunca ürettiği el emeği göz nuru ürünlerin sergilediği yılsonu sergisine hoş geldiniz. Hizmet üreten bir belediyecilik anlayışıyla ev ekonomisine katkı sunmak ve meslek edinmek üzere kurs merkezimizde öğretim görerek üreten kadınlarımızın her zaman destekçileri olduğumuzu belirtiyor, katkı ve katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

OBEM kurslarında öğretim gören kursiyerler ve usta öğreticiler OBEM kurslarında oldukları için memnuniyet duyduklarını ve kurs boyunca verdiği desteklerden dolayı Belediye Başkanı İbrahim Çenet’e teşekkür ettiler.

Açılış konuşmalarının ardından protokol üyeleri tüm stantları gezerek ürünler hakkında bilgi aldılar.