Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MÜZELER GÜNÜ’NDE SUCUK EKMEK İKRAM

Osmaniye Kültür ve Turizm

Osmaniye Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından 18-24 Mayıs’ta kutlanan “Uluslararası Müzeler Günü” dolayısıyla program düzenlendi.

Programa, Kadirli Kaymakamı Yakup Güney, Osmaniye İl Kültür ve Turizm Müdürü Burhan Torun, SGK İl Müdürü Mücahit Çelik, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Kuddusi Arık, Tarım ve Orman İl Müdürü Erdem Kolabaş, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Hamdi Görkem Gençtürk, çeşitli kurum personeli, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Karatepe-Aslantaş Açık Hava Müzesinde düzenlenen etkinlik saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşının okunmasının ardından İl Kültür ve Turizm Müdürü Burhan Torun’un günün anlam ve önemi belirten konuşmasıyla başladı.

Osmaniye Çamlık Evler İlkokulu Öğrencileri tarafından Geç Hitit Çağı Hükümdarı Asativatas’ın sözleri seslendirildi. Şiir dinletisinin ardından Osmaniye Güzel Sanat Lisesi Öğrencileri tarafından müzik dinletisi gerçekleştirildi.

Karatepe Müzesi ve Ören Yeri Gezisinden sonra etkinliğe katılanlara Kadirli Belediyesi tarafından sucuk ekmek ikram edildi.