Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MSB: 1000 Terörist Etkisiz Hale Getirildi.

MSB Basın ve Halkla

MSB Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, yaptığı açıklamada, 1 Ocak’tan bugüne kadar toplamda bin teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Aktürk, geçtiğimiz hafta Irak’ın kuzeyinden kaçan 2 PKK’lı teröristin Habur hudut karakoluna teslim olduğunu belirtti.

Aktürk, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin terörle mücadelesinin azimle devam ettiğini vurgulayarak, bugüne kadar 1000 teröristin etkisiz hale getirildiğini ifade etti. Ayrıca Irak’ın kuzeyinde Pençe-Kilit operasyon bölgesinde yapılan arama-tarama faaliyetleri sırasında teröristlere ait 4 odalı bir mağara keşfedildiğini açıkladı.

Sınır bölgelerinde son 1 haftada 493 kişinin yasa dışı geçiş girişiminin engellendiğini dile getiren Aktürk, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin etkinlik ve caydırıcılığını artırmak için yerli ve milli savunma sanayi ürünlerine olan desteklerin devam ettiğini belirtti.

Son olarak Aktürk, Ukrayna Savunma Bakanı Rüstem Umerov’un Ankara ziyareti hakkında, iki ülke arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi ve Karadeniz’deki gerilimin önlenmesine yönelik görüşmelerin olumlu bir atmosferde gerçekleştiğini ifade etti.