Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MHP’li Dora, Kahramanmaraş’ın Sorunlarını Bakanlıklarda Gündeme Getiriyor!

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Zuhal Karakoç Dora, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) heyetiyle birlikte Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dr. Alparslan Bayraktar’ı ziyaret ederek, ilin sanayicilerinin karşılaştığı sorunları aktardı.

Dora, ziyaret sonrası yaptığı sosyal medya paylaşımında, KMTSO Meclis Başkan Vekili Mahmut Arıkan ile gerçekleştirdikleri görüşmenin detaylarını paylaştı.

Paylaşımda, öne çıkan konu başlıkları şöyle sıralandı:

Türkiye genelinde faaliyet gösteren ve yaklaşık 20.000 kişiye istihdam sağlayan 14 sanayi şirketinin güneş enerji santrali kurma taleplerinin, yaşanan bürokratik ertelemeler nedeniyle iptal edilmediği belirtildi. Bu ruhsatların iptal edilmemesi halinde, doğrudan 500 milyon dolarlık bir yatırım gerçekleşecek ve dolaylı olarak 3 milyar dolarlık yatırımın önü açılacaktı. Bu yatırımların gerçekleşmesi durumunda, ülke ekonomisine ve bölge ekonomisine ciddi katkılar sağlanacaktı.

Güneş enerji santrallerinin kullanımıyla, fosil yakıt tüketiminin azalacağı, çevre kirliliğinin önüne geçileceği ve ticari rekabet avantajı elde edileceği vurgulandı. Ayrıca, santrallerin kurulumuyla yaklaşık 500 kişilik yeni istihdam sağlanacağı ifade edildi.

Depremzede sanayicilerin mağduriyetlerinin giderilmesi amacıyla Bakanlık nezdinde yapılan girişimlerin sonuç verdiği, Çağrı mektuplarının iptal edilmemesi için taleplerin hızlı bir şekilde karşılık bulduğu belirtildi. Ayrıca, eski Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) çalışanlarına bir defaya mahsus olmak üzere yeniden memleketlerine dönme hakkı verilmesi talebinin de gündemde olduğu aktarıldı.

Dora, Kahramanmaraşlı sanayiciler adına Bakan Bayraktar’a teşekkürlerini ileterek, ilin sorunlarının çözümü için yapılan çalışmaların takipçisi olacaklarını belirtti.