Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Kahramanmaraş’tan Şiddete Karşı Çağrı

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Kahramanmaraş

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Kahramanmaraş 1’Nolu Şube Başkanı Mehmet Çetin, artan şiddet olaylarına karşı seslerini yükseltti. Çetin, eğitim çalışanlarına yönelik yaşanan şiddeti kınayarak, şiddeti önleyecek, failleri cezalandıracak ve mağdurlara hukuki koruma sağlayacak bir yasal düzenleme talebinde bulundu.

Çetin, yaptığı açıklamada, son dönemde yaşanan üzücü olaylara dikkat çekerek, bu şiddetin artık münferit eylemler olmaktan çıktığını belirtti. “Yarın yaşanmasını istemediğimiz acılar bugünkü ilgisizliğin sonucu olmamalıdır” diyen Çetin, devletin eğitimcileri koruma altına almakla mükelleftir dedi.

Çetin, özellikle son zamanlarda yaşanan öğretmenlere yönelik saldırıları hatırlatarak, bu durumun artık toplumsal bir sorun olduğunu ifade etti. “Bugün yaşadığımız acılar, dünün ihmal ve umursamazlığının neticesidir” diyen Çetin, gereken önlemlerin zamanında alınmamasının bugünkü acıları doğurduğunu vurguladı.

Eğitim çalışanlarının şiddete karşı caydırıcı nitelikte bir cezai müeyyide talep ettiğini belirten Çetin, şiddete uğrayan ve çalışanlar için hukuki koruma sağlayacak yasal düzenlemelerin acilen yapılmasını beklediklerini dile getirdi.

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen olarak, şiddet olaylarının önlenmesi için gereken adımların bir an önce atılmasını ve bu konuda yapılan çağrıların dikkate alınmasını isteyen Çetin, “Ülke genelinde sesimizi duyurmak için basın açıklamaları yapıyor ve iş bırakma eylemi gerçekleştiriyoruz” dedi.

Çetin, son olarak, Milli Eğitim Bakanı’nın şiddete karşı yasal düzenleme ifadelerini son derece kıymetli bulduklarını ve bu düzenlemenin bir an evvel hayata geçmesi için takipçi olacaklarını belirtti.

Şiddetin artık eğitimi tehdit eder noktaya ulaştığını belirten Çetin, “Devlet, eğitimciye yönelen her türlü şiddeti önlemekle mükelleftir” diyerek, yaşam hakkını koruma altına almak için gerekli adımların atılması gerektiğini vurguladı.

Son olarak, eğitim çalışanlarının sesine kulak verilmesi ve yaşanan sorunlara köklü çözümler bulunması çağrısında bulunan Çetin, şiddet olaylarının son bulması için hükümetin acil adımlar atması gerektiğini ifade etti.