Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Laiklik Ve Bilim Karşıtı Yeni Müfredatı Reddediyoruz!

Eğitim Sen Kahramanmaraş Şubesi,

Eğitim Sen Kahramanmaraş Şubesi, Millî Eğitim Bakanlığı’nın yeni müfredatını sert bir dille reddetti. Şube Başkanı İsmail Tekardıç, yapılan açıklamada yeni müfredatın laiklik ve bilime karşı olduğunu belirtti.

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan değişikliklerin, eğitim müfredatında kapsamlı bir şekilde gerçekleştiğine dikkat çeken Tekardıç, özellikle okul öncesi, 1., 5. ve 9. sınıflarda uygulanacak olan yeni müfredatın hazırlanma sürecinin şeffaf olmadığını vurguladı. Kamuoyunun bilgilendirilmediğini ifade eden Tekardıç, müfredat hazırlıklarının kimler tarafından yapıldığının ve nasıl geliştirildiğinin açıklanmadığını belirtti.

Müfredat değişikliklerinin, bilim insanları, eğitim bilimcileri ve eğitim sendikalarının görüşleri alınmadan yapıldığını iddia eden Tekardıç, bu durumun yeni müfredata yönelik tepkilerin haklılığını ortaya koyduğunu dile getirdi. Ayrıca, değişikliklerin sadece bir haftalık bir değerlendirme sürecinden geçirildiğini ve eleştiri ve önerilerin dikkate alınmadan onaylandığını belirtti.

Tekardıç, Millî Eğitim Bakanlığı’nın müfredat değişiklikleriyle laik ve bilimsel eğitimi geri plana attığını öne sürdü. Yapılan değişikliklerin, iktidarın siyasal ideolojisini öğrencilere aktarmayı amaçladığını iddia etti. Müfredat taslağının başlığının “Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli” olarak belirlenmesinin tesadüf olmadığını ifade etti.

Eğitim Sen olarak, yeni müfredatın eğitim ve bilimden uzak olduğunu savunan Tekardıç, öğrencilere yaşamı bütün olarak kavratmayı hedefleyen, laik ve bilimsel içerikte bir eğitim müfredatı çağrısında bulundu. Ayrıca, mücadelelerini sürdüreceklerini ve bilime ve laik eğitime karşı çıkan bu müfredat değişikliklerine karşı birlikte hareket edeceklerini vurguladı.