Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kuyucu: Can Güvenliğimiz Sağlansın, Gerekli Tedbirler Alınsın!

Kahramanmaraş Eğitim İş Şubesi

Kahramanmaraş Eğitim İş Şubesi Başkanı Fuat Kuyucu, eğitim emekçilerinin can güvenliğinin sağlanması ve gerekli tedbirlerin alınması çağrısında bulunarak, “Artık yeter! Can korkusuyla çalışmak istemiyoruz!” dedi.

Kuyucu, yaptığı basın açıklamasında, Milli Eğitim Bakanlığı ve siyasi iktidarın eğitim emekçilerine yönelik söylem ve yaklaşımlarıyla mesleklerinin değersizleştirildiğini belirtti. Özellikle öğretmenlere yönelik yapılan olumsuz açıklamaların ve eğitimdeki sorunların sorumlusu olarak öğretmenleri göstermenin, şiddetin hedefi olmalarına zemin hazırladığını ifade etti.

Öğretmenlerin mesleklerini icra ederken can güvenliği endişesi yaşamasının kabul edilemez olduğunu vurgulayan Kuyucu, son zamanlarda yaşanan şiddet olaylarının tek bir failin öfke kriziyle ya da öğrenci kimliğiyle açıklanamayacak kadar derin olduğunu dile getirdi.

Eğitim emekçilerinin canlarının endişe içinde okula gitmek zorunda bırakıldığını söyleyen Kuyucu, bu durumun asıl sorumlularının, eğitim sisteminin plansızlığı ve öğretmenlerin itibarsızlaştırılmasıyla ortaya çıkan zihniyet olduğunu belirtti. Kuyucu, “Bu ülkede okulda öğretmen öldürüldü! Söz bitti!” ifadeleriyle öğretmenlere yönelik şiddetin kabul edilemez olduğunu vurguladı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nı ve iktidarı, okullarda yaşanan şiddet olaylarının engellenmesi için acil önlemler almaya ve eğitimde şiddet yasası çıkarmaya çağıran Kuyucu, ayrıca tüm okulların güvenliğinin sağlanması, şiddetin azmettiricilerinin tespit edilmesi ve cezalandırılması gerektiğini belirtti.

Kuyucu, son olarak, eğitimde şiddetin önlenmesi ve eğitim emekçilerinin can güvenliğinin sağlanması için atılması gereken adımların bir an önce atılmasını ve artık eğitimde şiddetin son bulmasını talep etti.