Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kurban Bayramı’nda Kapıçam’a Ücretsiz Toplu Taşıma Hizmeti

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Kurban

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı süresince Kapıçam Şehir Mezarlığı’na vatandaşların ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla ücretsiz toplu taşıma seferleri düzenleyecek.

Bayram süresince Kahramanmaraş’ın yanı sıra Afşin, Elbistan ve Göksun ilçelerinde de ücretsiz toplu taşıma hizmeti sağlayacak olan Büyükşehir Belediyesi, özellikle ahirete irtihal etmiş yakınlarını ziyaret etmek isteyen vatandaşların Kapıçam Şehir Mezarlığı’na kolayca ulaşımını sağlayacak.

Bu kapsamda, Necip Fazıl Şehir Hastanesi’nden hareket eden 8, 18, 29, 30, 40, 34/B ve 30/C numaralı otobüs hatlarının güzergahları, Kapıçam Şehir Mezarlığı’na kadar uzatıldı. Ücretsiz olarak hizmet verecek olan bu otobüslerin güzergah bilgileri ve hareket saatleri, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin resmi web sitesi üzerinden ve KahramanKart mobil uygulaması aracılığıyla erişilebilir.

Kurulan bu özel seferlerle birlikte, vatandaşların bayram boyunca sevdiklerinin mezarlarını ziyaret etme ihtiyaçlarına cevap verilmesi hedefleniyor. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, bu hizmetin sunulmasında vatandaşların memnuniyetini ve rahatını sağlamak adına gereken tüm önlemleri aldıklarını belirtti.