Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KMTSO Meclis toplantısı yapıldı

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Buluntu, Kahramanmaraş’ın savunma sanayiindeki atılımlarıyla önemli bir dönüşüm sürecine girdiğini belirterek, şehrin savunma sanayiinin ikinci başkenti olma yolunda ilerlediğini ifade etti.

KMTSO’nun 16. Olağan Meclis Toplantısı’nda konuşan Buluntu, Kahramanmaraş’ın asrın felaketini yaşadığını ancak özellikle savunma sanayi alanındaki hamlelerle bir değişim ve dönüşüm sürecinin başladığını dile getirdi. Yan tedarikçilerin, kurulan okulların ve teknik meslek liselerindeki eğitim düzeyinin yükselmesiyle birlikte Kahramanmaraş’ın savunma sanayiinin ikinci başkenti olma yolunda ilerlediğini vurguladı.

Toplantıya katılan KMTSO üyelerine hitaben konuşan Buluntu, geçtiğimiz ay yoğun emek harcanarak Asliye Ticaret Mahkemesi’nin kurulmasının kararlaştırıldığını ve şehre hayırlı olmasını temenni ettiğini belirtti. Ayrıca, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası’nın sadece kendi konularıyla değil, sosyal sorumluluk projeleri ve şehrin tanıtımına yönelik çalışmalarında da büyük mesafeler kat ettiğini söyledi.

Buluntu, şehrin ekonomik ve sosyal hayatına katkı sağlayacak çalışmaların yanı sıra, savunma sanayi alanında da önemli adımlar atıldığını dile getirdi. TUSAŞ’ın Türkoğlu tesislerini ziyaret ettiklerini ve burada üretilen ürünlerin Boeing’e parça üretimi için gönderildiğini belirterek, şehirde kurulacak büyük savunma sanayi şirketinin kuruluş sürecinin tamamlanmak üzere olduğunu ifade etti.

Son olarak, Kahramanmaraş’ın gerçekleştirdiği dönüşüm sürecinin şehre hayırlı olmasını dileyen Buluntu, savunma sanayiindeki gelişmelerin şehre yeni iş imkanları ve ekonomik katkılar sağlayacağına inandığını söyledi.