Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KİÜ’de “Hemşirelerimiz Geleceğimiz” Temalı Hemşirelik Haftası Programı Gerçekleştirildi

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi (KİÜ),

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi (KİÜ), Hemşirelik Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinlikle hemşirelerin önemini ve değerini vurguladı. KİÜ İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa katılım yoğun oldu.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. KİÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Bakan, hemşireliğin insanlık için en ulvi, en kutsal ve en onurlu mesleklerden biri olduğunu belirtti. Sağlığın insan yaşamındaki en önemli ihtiyaçlardan biri olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Bakan, hemşireliğin insanlık tarihindeki köklü geçmişine değindi.

Rektör Bakan, hemşirelik öğrencilerine hitaben yaptığı konuşmada, bu önemli mesleği icra edecek olmanın heyecanını ve sorumluluğunu vurguladı. Pandemi sürecinde hemşirelerin özveriyle çalıştığını ve kendi canlarını tehlikeye attığını hatırlatan Bakan, hemşireliğin ulviyetini bir kez daha vurguladı.

Programda ayrıca Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Ahmet Yener’in de katılımıyla çeşitli sunumlar gerçekleştirildi. Katılımcı akademisyenlere belge ve çiçek takdiminin yapıldığı etkinlik, KSÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü öğretim üyeleri ve öğrencilerinin müzik dinletisiyle renklendi.

Doç. Dr. Mehtap Sönmez’in “Hemşireliğin Tarihçesi” ve Doç. Dr. Sinan Aslan’ın “ICN Teması ve Hemşireler Günün Önemi” konulu sunumlarının ardından, KİÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Sevinç Meşe’nin Hemşireler Haftası hakkındaki konuşmasıyla devam edildi. Program, “Işık Alma Töreni ve Hemşirelik Andı’nın Okunması” ile son buldu.

Katılımcılar, etkinliğin hemşireliğin önemine ve değerine dair farkındalığı artırdığı ve mesleğe olan saygının pekiştirildiği bir ortam olduğunu belirttiler.

KİÜ, Hemşirelik Haftası’nda düzenlediği bu programla hemşirelerin emeklerine ve mesleklerine olan saygısını bir kez daha göstermiş oldu. Hemşirelerin, toplum sağlığına olan katkıları ve özverili çalışmaları her zaman takdirle karşılanmaya devam edecek.