Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

’Kır çiçekleri’, 7 Türkiye derecesi ile Mersin’e döndü

ERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GENÇLİK VE SPOR HİZMETLERİ DAİRE BAŞKANLIĞININ ‘KIR ÇİÇEKLERİ’ PROJESİ KAPSAMINDA YETİŞEN SPORA YETENEKLİ KIZ ÇOCUKLARI, KATILDIKLARI SPOR ORGANİZASYONLARINDA ÖNEMLİ DERECELER ALMAYA DEVAM EDİYOR.

ERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GENÇLİK

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığının ‘Kır Çiçekleri’ projesi kapsamında yetişen spora yetenekli kız çocukları, katıldıkları spor organizasyonlarında önemli dereceler almaya devam ediyor.

Katıldıkları yarışmalarda aldıkları şampiyonluklar ve önemli derecelerle geleceğin şampiyonları olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Mersin Büyükşehir Belediyesinin ‘Kır Çiçekleri’, Mersin’i temsil etmeye devam ediyor. Bursa ve Ankara’da katıldıkları spor organizasyonlarında önemli dereceler elde ederek kente dönen genç sporcular, bugüne kadar elde ettikleri şampiyonluk ve bireysel derecelere yenilerini ekledi.

Nidanur Turhan gülle atmada Türkiye şampiyonu oldu

Bursa Osmangazi Atletizm Salonu’nda gerçekleştirilen ‘U16 Türkiye Atletizm Şampiyonası’na katılan kır çiçekleri sporcularından Nidanur Turhan, gülle atmada 11.47 ile Türkiye şampiyonu oldu. Bir diğer sporcu Songül Karol da 300 metrede 43.74’lük derecesi ile Türkiye 4.’lüğü elde etti.

Zeynep Karaoğlan, Gülseren Feyza Uysal, Semiha Savaş ve Ayşegül Karataş’ın yer aldığı 2009 doğumlu sporculardan oluşan 4×200 metre bayrak takımı ile Songül Karol, Miraç Tarhan, Elif Azra Senateş ve Gizem Keskin’in yer aldığı 2010 doğumlu sporculardan oluşan 4×200 metre bayrak takımı da Türkiye 3.’sü oldu. Bu sonuçlarla beraber kır çiçekleri sporcuları, 7 Türkiye derecesi ile Mersin’e döndü.

Ankara’da düzenlenen ‘Yıldızlar Türkiye Halter Şampiyonası’nda (18 yaş altı) 49 kiloda yarışan ’Kır Çiçeği’ sporcusu Reyhan Opçin de 21 sporcu arasında Türkiye 4.’sü olma başarısı gösterdi.