Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kahramanmaraş’ta Öğrencilere Büyük Destek: Deneme Sınavları Düzenlendi

Kahramanmaraş’ta öğrencilerin sınav hazırlıklarına

Kahramanmaraş’ta öğrencilerin sınav hazırlıklarına destek olmak amacıyla Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle önemli bir adım atıldı. Şehir genelinde 8 ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ve Temel Yeterlilik Testi (TYT) deneme sınavı düzenlendi.

Toplamda 491 okulda eş zamanlı olarak gerçekleştirilen deneme sınavlarına 37 bin 78 öğrenci katılım sağladı. Öğrencilerin akademik başarılarına katkı sağlamak ve eksiklerini görmelerine yardımcı olmak amacıyla düzenlenen bu sınavlar büyük ilgi gördü.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, yapılan basın açıklamasında, öğrencilerin akademik hayata hazırlanmasında önemli bir rol üstlenen deneme sınavlarının bu yıl da devam ettiğini belirtti. Kahraman, “Bugün ilimiz genelinde 322 okulumuzda 21 bin 681 öğrencimizin katılımıyla LGS, 169 lisemizde ise 15 bin 397 öğrencimizin katılımıyla TYT deneme sınavı düzenliyoruz. Öğrencilerimizin hangi konularda eksiklikleri olduğunu görebilmeleri adına sınav sonuçlarını detaylı bir şekilde değerlendireceğiz” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Kültür Spor ve Turizm Dairesi Başkanı Duran Doğan ise öğrencilere verilen destek hakkında şunları söyledi: “Büyükşehir Belediyesi olarak özellikle öğrencilerimize yönelik projelerde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile büyük bir koordinasyon içerisindeyiz. Eğitimde meydana gelen eksiklikleri kapatmak ve öğrencilerimizin diğer şehirlerdekilere geri kalmamasını sağlamak için çalışıyoruz. Bugün deneme sınavına giren tüm öğrencilere başarılar diliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.”

Öğrencilerin sınav öncesi streslerini atma ve kendilerini test etme fırsatı bulduğu bu deneme sınavları, Kahramanmaraş’ta eğitim alanındaki başarıya yapılan önemli bir katkı olarak değerlendiriliyor.