Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KAHRAMANMARAŞ’TA DEPREMZEDELERİ İÇİN MÜCADELE SÜRÜYOR

Kahramanmaraş’ta geçtiğimiz yıllarda meydana

Kahramanmaraş’ta geçtiğimiz yıllarda meydana gelen depremde 76 kişinin hayatını kaybettiği ve 10 kişinin yaralı olarak kurtarıldığı Ebrar Siteleri’ndeki K Blokla ilgili, ‘Bilinçli taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma’ suçundan yargılanan 7 sanığın duruşması gerçekleştirildi. Duruşmada, binada annesi, babası ve kardeşini kaybeden Yasemin Kozaklı, sorumluların cezalandırılmasını talep etti. Kozaklı, “Bina, depremde neredeyse 2 kata düştü. Bina gibi değil, puzzle gibi yapılmış” ifadelerini kullandı.

Ebrar Siteleri’ndeki K blokla ilgili görülen davanın duruşmasına tutuksuz sanıkların yanı sıra ölenlerin yakınları ve avukatları da katıldı. Hüseyin Nar, yapılan suçlamaları reddederek, isim benzerliği nedeniyle duruşmada bulunduğunu belirtti. Lütfi Timurbanga ise kooperatife üye olduğunu ve yönetim kurulunda olduğunu sonradan öğrendiğini söyledi. Yasemin Kozaklı ise sanıklardan şikayetçi olduğunu ifade ederek adaletin yerini bulmasını istedi.

Mahkeme heyeti, Hüseyin Nar’ın isim benzerliği nedeniyle dosyasının ayrılmasına karar verirken, yeni bilirkişi atanması için dosyayı erteledi. Avukat Mustafa Mert Doğan ise duruşma sonrasında yaptığı açıklamada, sanıkların bilinçli taksirle yargılandığını ancak kamu görevlilerinin de yargılanması gerektiğini vurguladı. Doğan, adaletin gecikmemesi için kamu görevlilerinin de yargılanmasını talep ettiklerini belirtti.