Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kahramanmaraş’ta Büyük Değişim

Kahramanmaraş’ta 31 Mart Yerel

Kahramanmaraş’ta 31 Mart Yerel Seçimleri, büyük değişimle sonuçlandı. Daha önce Kahramanmaraş’ta Büyükşehir Belediye Başkanlığı başta olmak üzere 11 belediyesi bulunan Cumhur İttifakı’nın belediye sayısı 2024 seçimleri ile 4’e düştü. Ak parti Büyükşehir, Andırın, Afşin, Onikişubat, CHP Nurhak, Pazarcık, Elbistan ve Ekinözü, Yeniden Refah Partisi Dulkadiroğlu, Göksun ve Türkoğlu, İyi Parti ise Çağlayancerit Belediye seçimlerini kazandı…

31 Mart Yerel Seçimleri ülke genelinde olduğu gibi Kahramanmaraş’ta da büyük yankı uyandırdı. AK Parti’nin kalesi olan Kahramanmaraş’ta, seçim sonuçları Cumhur İttifakı’na adeta soğuk duş etkisi yarattı. Kentte katılımın düşük olduğu Kahramanmaraş’ta seçim sonuçlarına göre, AK Parti ve Cumhur İttifakı, metropol ilçe Dulkadiroğlu İlçesi’nin de bulunduğu Elbistan, Göksun, Ekinözü, Pazarcık, Türkoğlu ve Çağlayancerit’i kaybetti.

GÖRGEL KAZANDI AMA…

Kahramanmaraş’ta geç saatlere kadar süren Yerel Seçim sonuçlarına göre, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışında ipi göğüsleyen isim Av. Fırat Görgel oldu.

Cumhur İttifakı Adayı Av. Fırat Görgel (Ak parti) 247.880 OY   %42,41 oy oranı ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan isim olurken Görgel’i en yakın takip eden Yeniden Refah Partisi (YRP) Adayı Muhammed Aydoğar takip etti. YRP Adayı Aydoğar 195.259 OY %33,40 oranla 2. Sıraya yerleşirken, CHP Adayı Zeynep Arıkan Özbaş ise 88.947 OY % 15,22 oranla 3. Sırada takip etti. Kahramanmaraş’ta seçim sonuçlarına göre Büyükşehir Belediyesi haricinde Ak Parti 3 ilçe, CHP 4 ilçe, Yeniden Refah 3 ilçe, İyi Parti 1 ilçe kazandı.