Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kahramanmaraş Tıklım Tıklım!

Bu haberin fotoğrafı yok

Kahramanmaraş’ta şehir merkezinde uzun süreli trafik yoğunluğu oluşuyor. Son yıllarda deprem dönemi dışında en fazla yoğunluğun oluşmasında bayram hazırlığı ve il dışından gelen gurbetçilerin oluşturduğu belirtiliyor.

Asrın felaketinin yaşayan Kahramanmaraş’ta son günlerde birçok bölgede trafik yoğunluğu yaşanıyor. Araçlar saatler boyunca bazı sürücüler sıkışıklık yaşıyor. Hatta kimi zaman tıkanıklık meydana geliyor ve saatler süren bekleyiş oluyor.

Trafikte yaşanan yoğunluğun bayram öncesi yapılan alışveriş yoğunluğunun sebebi olduğu düşünülüyor. Öte yandan depremzede şehre bayramın yaklaşmasını ve bayram tatilini fırsata dönüştürmek isteyen gurbetçiler de akın ediyor. Şehir de her zamankinden daha fazla bir yoğunluk yaşanıyor.

 

Öte yandan bazı alanlarda da kilitlenme meydana geliyor. Kahramanmaraş PİAZZA AVM çevresi araçların tıkanıklık dolayısıyla uzun süre sıkıntı oluşuyor. Ayrıca bir geçiş güzergahı olan Kayseri Çevre Yollu da bir çok ilin bağlantı yolu olması batı ile doğudaki çok sayıda ille köprü olması da çevre yolundaki bu sıkışıklığın yaşanmasında etken oluyor.

Bayrama birkaç gün kala yaşanan bu yoğunluktan dolayı vatandaşlar ve sürücüler duruma tepki gösteriyor. Şehir merkezinde uzun süreli korna sesleri eskisinden daha fazla duyuluyor. Alınan bilgilere ramazanın ve trafik yoğunluğunun etkisinden dolayı kavga ve dövüşte sürücüler arasında çokça yaşanıyormuş.