Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

JANDARMA ORMAN YANGINI UYARISI YAPTI

Osmaniye’de jandarma ekiplerinden ‘havadan

Osmaniye’de jandarma ekiplerinden ‘havadan ve karadan’ orman yangın uyarısı
Osmaniye’de havaların ısınmasıyla gelebilecek yangınlara karşı jandarma ekipleri hem karadan hem de havadan dron ile denetimler gerçekleştiriyor.
Valilik tarafından belirlenen alanlar haricinde ormanlara girişlerin yasaklanmasının ardından ormanlık alan ve çevrelerinde vatandaşları uyaran ekipler, herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için çaba sarf ediyorlar.
Kadirli ve Sumbas ilçelerinde jandarma ekipleri, orman yangınları açısından yüksek risk taşıyan bölgelerde mücadele konusunda motorize ve yaya devriyelerle kontrol ve denetimlerini aralıksız sürdürüyor.
Orman giriş çıkışlarında sürücülere uyarılarda bulunan ekipler, yüksek risk taşıyan bölgelerde ormanlık alanlara kesinlikle girilmemesi, orman içinde ve piknik alanlarında yangına sebep olabilecek mangal yakma, sigara izmariti atma, cam ve pet şişeleri ormanda bırakma gibi davranışlardan kaçınılması, kontrolsüz ateş veya duman gibi riskli durumlar gözlemlendiğinde 112 ihbar hattına ivedilikle bildirilmesi konusunda vatandaşlara uyarıcı bilgiler verdi..