Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ISPARTA’DA 3 BİN KİŞİYE ‘HEİMLİCH’ MANEVRASI EĞİTİMİ VERİLDİ

Isparta’da çocukların güvenli bir

Isparta’da çocukların güvenli bir eğitim ortamında olmalarını sağlamak amacıyla başlatılan çalışmalar çerçevesinde ‘Heimlich’ manevrası eğitimleri hızlandırıldı. Bu yıl başından itibaren 3 bin öğretmen, öğrenci ve veliye uygulamalı eğitim verildi.

Isparta Milli Eğitim Müdürlüğü, ‘Heimlich’ manevrası eğitimlerini hızlandırmak adına İlk Yardım Eğitim Merkezi’nde çeşitli çalışmalar düzenliyor. Yılın başından beri eğitim seminerleri düzenleyen müdürlük, 3 bin kişiye bire bir uygulamalı eğitim vererek onların eğitim almalarını sağladı. Kentte, geçtiğimiz haftalarda Hafız Demiralay İlkokulu’nda, nefes borusuna şeker kaçan bir öğrenci, öğretmen Özlem Kara’nın yaptığı ‘Heimlich’ manevrası sayesinde kurtarıldı.

İlk Yardım Eğitim Merkezi Müdürü Şahide Yılmaz Bardakcı, ilk yardım eğitiminin önemini vurgulayarak, “Bakanlığımızın güvenli eğitimi sağlamak amacıyla başlattığı ilk yardım eğitimleri, merkezlerimiz tarafından yürütülmektedir. Son olarak ilimizde Hafız İbrahim Demiralay İlkokulu’nda bir öğrencinin ‘Heimlich’ manevrasıyla kurtarılması, buradan aldığı eğitimin önemini gözler önüne sermiştir” şeklinde konuştu.

Bardakcı, bu yılın başından itibaren kentte 100’den fazla eğitim ve seminer düzenlendiğini belirterek, 3 bin öğretmen, öğrenci ve veliye ulaşıldığını açıkladı.

Eğitim ve seminerlerde öğretilen ilk yardım uygulamaları hakkında bilgi veren Bardakçı, öğretmenlere 2 günlük, 16 saatlik uygulamalı ve teorik eğitim verdiklerini belirtti. Aynı zamanda eğitmenlerin okullara giderek öğrencilere ve velilere de 2 saatlik ilk yardım farkındalık seminerleri düzenlediğini ifade etti.