Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İlk Ödemeler Deprem Bölgesine..

Aile ve Gençlik Bankası

Aile ve Gençlik Bankası kurulmasına ilişkin kanun teklifi Meclis’ten geçerek Resmi Gazete’de yayımlanmıştı. Aile ve Gençlik Fonu 2 yıl geri ödemesiz evlilik kredisi şartları, başvuru tarihleri ve hangi illerden olacağı merak ediliyor. 150 bin TL evlilik kredisi başvuru şartları neler, ne zaman başlıyor? 150 bin TL evlilik kredisi hangi banka verecek, belli oldu mu? İşte ayrıntılar…

Aile ve Gençlik Fonu için başvuruları 15 Şubat’tan itibaren alınacak.

150 bin TL faizsiz evlilik kredisi başvuruları 15 Şubat 2024 tarihinden itibaren aile.gov.tr üzerinden e-Devlet aracılığıyla alınacak. Aile ve Gençlik Fonu’na başvuruların başlayacağına yönelik açıklaması hatırlatılarak, başvuru şartlarına ilişkin soru üzerine Bakan Göktaş,

 

“Programdan yararlanmak isteyenlerin Bakanlığımızın evlilik öncesi sunacağı eğitim ve danışmanlık hizmetinden yararlanmaları ve evlenmelerinin ardından sunulacak eğitim ve danışmanlık hizmetlerinden yararlanmayı taahhüt etmeleri gerekiyor” dedi.

Başvuru için gerekli diğer şartların da yakın zamanda açıklanacağını belirten Göktaş,

“Bu fonla Türkiye’nin yeraltı zenginliklerinden elde edilecek gelirlerle gençlerimizin geleceğine yatırım yapacak, onların hizmetine sunacağız” dedi.

UYGULAMA DEPREM BÖLGESİNDEN BAŞLAYACAK

Başvuru için Bakanlığın “aile.gov.tr” internet sitesini işaret eden Bakan Göktaş,

 

“Cumhurbaşkanımızın vizyonu doğrultusunda oluşturulan Aile ve Gençlik Fonu’nda pilot bölge olarak deprem bölgesini belirledik. Deprem bölgesi için şartları özellikle esnettik, farklı tutuyoruz. Gençlerimizin hem evlilik hayallerine hem de farklı projelerine destek olmayı hedefledik. Aile kurma yolunda İlk adımı atacak gençlerimize faizsiz kredi imkanı sunacağız. Gençlerimiz bu destek ile aynı zamanda kendi projelerini de hayata geçirebilecek. İlerleyen süreçte ise programı tüm gençlerimizi kapsayacak şekilde bütün Türkiye’de yaygınlaştıracağız. Programın ekonomik destek kısmı ile başvurusu onaylanan kişilere toplam 48 ay vadeli 2 yılı geri ödemesiz 150 bin lira kredi desteği sunulacak. Fonda biriken para ile orantılı şekilde süreci yürüteceğiz.” dedi.