Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HEPSİBURADA, DEPREM BÖLGESİNDE TİCARETİ CANLANDIRIYOR

İstanbul merkezli online alışveriş

İstanbul merkezli online alışveriş platformu Hepsiburada, deprem bölgesinde kalıcı refahın artırılmasına yönelik başlattığı Deprem Bölgesine Ticaret ve Teknoloji Gücü programı kapsamında elde edilen sonuçları paylaştı. Program kapsamında bölgedeki KOBİ’ler ve esnafın Hepsiburada üzerinden yaptığı ticaret hacmi son üç ayda yüzde 50 artarak 5,2 milyar liraya yükseldi. Aynı dönemde, Hepsiburada ile e-ticarete başlayan işletme sayısı yüzde 35 artarak 3 bin 800’e ulaştı. Programdan yararlanan girişimci kadın ve kadın kooperatiflerinin sayısı 3 bin 500’ü aşarken, ticaret hacimleri 397 milyon lirayı geçti. Toplam aktif işletme sayısı ise 8 bin 200 oldu.
Hepsiburada’nın Deprem Bölgesine Ticaret ve Teknoloji Gücü programının ilk çeyreğine ait başarılarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Cem Tanır, deprem bölgesinde ekonomik ve sosyal destekleri sürdürdüklerini ve programın bölgeye önemli katkılar sağladığını belirtti. Programın geleceğe dönük hedefleri arasında 10 bin işletmeye erişerek 10 milyar liralık satış hacmi yaratmayı planladıklarını da ekledi.
Tanır ayrıca, Hepsiburada’nın sadece ticari faaliyetlerle değil, aynı zamanda sosyal sorumluluk projeleriyle de destek verdiğini vurgulayarak, müşterilerin katkılarıyla 235 bin çocuğa kitap ve oyuncak bağışı yapıldığını, ayrıca deprem bölgesindeki gençlere eğitim ve staj imkanları sunduklarını ifade etti.
Hepsiburada, Adana ve Hatay’da faaliyet gösteren işletmelere destek olmak amacıyla açtığı E-Ticaret İhtisas Merkezleri’nde alım heyetlerini ağırlıyor. Son olarak Güvenilir Ürün Platformu’nun Hatay E-Ticaret İhtisas Merkezi’ni ziyaret ettiğini belirten Tanır, yeni iş birliği fırsatları yaratmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.
Programdan faydalanan işletmeciler arasında bulunan Sevcan Kızgındemir, zor günlerde Hepsiburada’nın desteğiyle ayakta kaldıklarını ve işlerini büyüteceklerine olan inancını dile getirdi. Ayrıca, deprem sonrasında Hepsiburada’nın sağladığı desteklerle toparlandıklarını belirten Adem Demir ve Sezer Kızgındemir de iş birliklerinden duydukları memnuniyeti ifade ettiler.