Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gürbüz: Ramazan, rahmet, mağfiret ve kurtuluş ayı

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, Ramazan Ayı dolayısıyla yayımladığı yazılı mesajında, Ramazan’ın rahmet, mağfiret ve kurtuluş ayı olduğunu vurgulayarak, tüm vatandaşlara hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

Başkan Gürbüz mesajında şunları kaydetti: “11 ayın sultanı Ramazan Ayı’na kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu mübarek ayın evveli rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem ateşinden kurtuluş olduğunu bilmeli ve bu anlamlı zaman dilimini en güzel şekilde değerlendirmeliyiz. Ramazan, müminlerin gönüllerini dolduran ilahi rahmetin en yoğun hissedildiği zamanlardan biridir. Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ni de içinde barındıran bu ay, manevi duygularımızın doruklara çıktığı, ibadetlerimizin kabul edildiği bir fırsattır.

Bu mübarek ay, bize birlik ve beraberlik duygularını pekiştirmek için bir fırsat sunmaktadır. Birlikte daha güçlü olabileceğimizi, dayanışma içinde daha sağlam adımlar atabileceğimizi hatırlatmaktadır. Bu sebeple, Ramazan Ayı’nı en güzel şekilde değerlendirmeli, ayrılıkları bir kenara bırakarak birlik, barış ve paylaşım içinde olmalıyız. İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olanıdır. Bu anlayışla, ihtiyaç sahibi olanlara daha fazla destek olmalı, komşularımızı ve akrabalarımızı daha fazla hatırlamalıyız.

Bu vesileyle, Ramazan Ayı’nın tüm İslam aleminin birlik, beraberlik ve huzur içinde geçmesine vesile olmasını diliyor, bu mübarek ayın ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Ramazan Ayı’nın şehrimize ve ülkemize sağlık, huzur ve bereket getirmesini diliyorum.”

Başkan Gürbüz’ün Ramazan Ayı mesajıyla birlikte, bu mübarek ayın tüm insanlığa huzur, birlik ve beraberlik getirmesini temenni etti.