Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

GÖRGEL; “Yeni bir Ilıca Vizyonumuz var”

Cumhur İttifakı Kahramanmaraş Büyükşehir

Cumhur İttifakı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fırat Görgel, Ilıca Mahallesinde Esnaf ziyaretinde ‘ılıca için projemiz var, yeni bir vizyonla ılıcayı baştan uca yenileyeceğiz” dedi.

31 Mart yerel seçimlere sayılı günler kala çalışmalarına ara vermeden devam eden Cumhur İttifakı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fırat Görgel, Ak Parti Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara ile Onikişubat İlçesi’nde yer alan Ilıca Mahallesi’nde esnafları ziyaret ederek sorunlarını ve isteklerini dinledi.

Görgel, Ilıca Çarşısı’nda gerçekleştirdikleri ziyaret hakkında şunları söyledi: “Ilıca Çarşısında baştan uca bir gönül köprüsü kurduk. Ilıca dua ve desteklerle inandığı yolda yürüyor. Biz de Ilıca’ya hizmet için hazırız, Ilıca, kıymet bilen insanların yeridir. Kahramanmaraş turizminin kalbi Ilıca’ya; hamam, otel, çarşı, mesire alanı gibi planladığımız çalışmalarla bölgenin cazibesini artırmaya kararlıyız. Ilıca için yeni bir vizyonumuz var” dedi.

“ILICA ÖNEMLİ BİR BELDE, TERMAL TURİZM’İNİN KALBİ”

Çarşı esnafının sorunlarını dinleyen ve onlara yapacakları işleri anlatan Cumhur İttifakı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fırat Görgel, “Onikişubat ilçe başkanımız başta olmak üzere, Mücahit Kara Başkanımız başta olmak üzere, yönetim kurulu üyelerimiz, il başkan yardımcımız, teşkilatımızdaki arkadaşlarımız, Ilıca’da uzun süredir beraber siyaset yaptığımız yol arkadaşlarımız, hep beraber Ilıca’mızı geziyoruz. İnşallah hayırlı olur. Biz 31 Mart ile alakalı Seçimle alakalı Neler yapacağız Bundan sonraki Ilıca vizyonumuzda neler var Onları vatandaşlarımızla paylaşıyoruz Vatandaşlarımızla Ilıca’nın Talep isteklerini bizimle paylaşıyorlar Tabi Ilıca’mızın Burası çok önemli bir belde Yani Kahramanmaraş’ın Özellikle termal turizmi anlamında, bunun yanında insanların vakit geçirmek, hafta sonlarını geçirmek, sadece termal turizmi anlamında değil, buranın havasıyla, suyuyla, ortamıyla insanların vakit geçirmekten hoşlandığı bir belde. O yüzden her geçen gün de büyüyor. Yaz nüfusu özellikle çok ciddi sayılara ulaşıyor. O yüzden burayla alakalı eksiklikler de her geçen gün daha göze batar hale geliyor. İnşallah bizler de bununla bu dönem içerisinde 5 yıllık dönem içerisinde burada birçok problemi peyderpey yaparak ortadan kaldırmış olacağız” dedi.

“VATANDAŞLARLA İSTİŞARE ÖNEMLİ, YOL SORUNUNU ÇÖZMEYE GAYRET EDİYORUZ”

Çarşı Esnafımızın yaşadığı sıkıntıları kendilerinden dinlemek ve o sıkıntıları gidermek için onlarla istişare ediyoruz diyen Cumhur İttifakı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fırat Görgel, “İnşallah yol iyileştirme, hamam, otel, rekreasyon, yani yeşil alanlar, mesire alanı, bunlarla alakalı inşallah bunlar başlıca olmak üzere birçok problemi çözmeye çalışıyoruz. Tabi ılıca yolu farklı bir problem. Ulaştırma Bakanlığımızla yıllardır bu noktada buranın yapılması için uğraşıyoruz. Tüm siyasetçilerimiz uğraşıyorlar. Tabi burası maliyetli bir proje. İçerisinde tünel, Viyadük barındıran, gerçekten niteliği çok üst düzey bir yol. Yaptırmak istediğimiz bir yol. İnşallah bu dönemde buna ilişkin gayretimiz devam edecek. Tabii sadece muhatabı biz değiliz buranın, Ulaştırma Bakanlığımız esas muhatabı. Ama bizler de Kahramanmaraş’ın siyaseti olarak hem ilçe başkanımız hem biz. İnşallah bu mücadelemiz ortada da devam edecek. Ama biz Büyükşehir Belediye’mizin uktesinde olan, ilçe belediyelerimizin ukdesinde olan şeyleri Hanifi Başkan’la Allah nasip ederse 31 Mart’ta beraber seçildiğimizde Ilıca’mızda birçok şeyi kazandırmış olacağız. Ve Ilıca’mızdaki vatandaşlarımızın sağ olsun güveni, teveccühü özellikle Sayın Cumhurbaşkanımıza, AK Partimize, Cumhur İttifakımıza karşı da ilgisi, alakası her zaman olduğu gibi üst düzeydeydi. İnşallah bugün iftarımızı da burada yapacağız. Ben ilçe başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Çok güzel bir programdı. Tüm katılan arkadaşlarımıza da ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum” dedi.

“BİZ CUMHUR İTTİFAKI OLARAK SAHADA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Esnaf Ziyaretlerinin olumlu geçtiğini ve Sorunları kendilerine ödev olarak aldıklarını dile getiren Ak Parti Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara ise; Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Fırat Görgel, Ilıca’nın genel olarak durumunu şöyle bir özetlediler. Tabi bizler de teşkilatlı olarak başkan adaylarımızla birlikte, belediye meclis üyesi adaylarımızla birlikte, Cumhur İttifakı’nın paydaşları, mahallelerimizi, bölgelerimizi geziyoruz, esnaf ziyaretlerimizi yapıyoruz. Dün eşlik ettiğiniz Şahin Kaya, tekir bölgesindeydik. Bugün biz, bugün Ilıca’dayız. Yarın bir başka bölgemizde inşallah hemşerilerimizle bir araya geleceğiz. Ramazanlarını tebrik ediyoruz. İftar sofralarında buluşuyoruz. İnşallah bundan 31 Mart gününe kadar da, inşallah iftarlarımız, sahurlarımız, esnaf ziyaretlerimiz, kırsal bölgedeki bir araya gelmelerimiz, hemşerilerimizle onların bize söylediklerini kendimize ödev ederek inşallah 31 Mart’tan sonra da Cumhur İttifakı’nın belediye başkanları göreve başladığından itibaren de inşallah bunların peyderpey yapılması noktasında başkanlarımıza destek olma noktasında elimizden gelen tüm gayretleri de inşallah hep birlikte yürüteceğiz diyorum. Hayırlı Ramazanlar diliyoruz hemşerilerimize, sizlerin aracılığıyla. Başkanımıza da bizim bölgelerimize tabii çalışmalar yürütüyoruz. Ve ekipteki arkadaşlarımıza da, bizleri böyle güzel karşılayan Ilıca ve bölgemizin sakinlerine de çok çok teşekkür ediyoruz” dedi.