Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

GÖRGEL VE OKAY, BARO BAŞKANLIĞINI ZİYARET ETTİ

AK Parti Büyükşehir Belediye

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fırat Görgel ve Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay Seçim çalışmaları nedeniyle sivil toplum Kuruluşları ziyaretleri kapsamında Kahramanmaraş Baro Başkanlığı’nı ziyaret ettiler. Burada Başkanı Av. Burak Gül ve Yönetim Kurulu üyeleri ile bir görüşme gerçekleştirdiler.


GÖRGEL;”6 ŞUBAT DEPREMLERİNDE HAYATINI KAYABEDEN AVUKTALARIMIZIN MEKANLARI CENNET OLSUN”
Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Görgel ziyaret sonrası şu açıklamalarda bulundu; “Öncelikle baro başkanımıza çok teşekkür ederim. Nazik ev sahipliği için. Aslında tabii benim için burası ev sahipliği anlamında taşımaz. Çünkü gerçekten evim. Bu mesleğin mensubu olmaktan da her zaman onur duydum. Başbakanımızla da çok geçmişe dair bir hukukumuz var kendilerindeki meslek mensubu kardeşlerimizle ziyaret etmek benim için de ayrı bir güzellikti. Öncelikle şundan dolayı Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. 6 Şubat’ta aslında en fazla hayatını kaybeden meslek mensuplarından meslek gruplarından biri de avukatlar. Burada o gün yaşadığımız acıda hayatını kaybeden meslek mensuplarımız için, avukatlarımız için bir köşe yapılmış. Onları andık beraberce. Ben bu hassasiyetimden dolayı tüm yönetime Sayın Baro Başkanımıza öncelikle teşekkür ediyorum. İnşallah Onlara bir kez daha Allah’tan rahmet diliyoruz. Rabb’im inşallah mekanlarını cennet etsin. Hepimize özellikle ailelerine Rabbim sabırlar versin” dedi.


ZİYARETTE MESLEĞİMİZİN SORUNLARINI KONUŞTUK
Görgel;“Ziyarette mesleğimizin sorunlarını konuştuk. Belediyemiz de inşallah Rabbim 31 Mart’ta bu görevi bize nasip ederse vatandaşlarımız teveccüh eder ve gelirsek neler yapabiliriz? Onların istişarelerini yaptık. Bir yanıklık süreçler var Kahramanmaraş’ta tabii. Burada avukatlarımıza, yargı camiasının tamamına önemli görevler düşüyor. Gerçekten onlar da 6 Şubat’tan itibaren işin farklı bir boyutunda canhıraş bir çalışma örneği gösterdiler. Şimdi orada yaşanan aksaklıklar var mı, yok mu? Onlar istişare ettik beraberce. İnşallah tabii şehrin gelişimi için, şehrin yeniden ayağa kalkması için neler yapabiliriz? Çünkü bu süreçler de bu açıdan çok önemli. Onları beraberce istişare ettik. Ben çok güzel bir görüşme olduğunu düşünüyorum açıkçası“ dedi.


AVUKAT ARKADAŞLARIMIZIN SİYASETTE OLMALARINDAN MEMNUNİYET DUYUYORUM
Görgel; “Siyasette birçok avukat arkadaşımız var. Çünkü hayata dair, toplumun sorunlarına dair, toplumun her alanlarına dair hukuk çok ötesi önemli bir fakülte. Bu anlamda kendinizi geliştirebileceğiniz, toplumsal duyarlılığınızı daha iyi kazanabileceğiniz bir fakülte. Bu anlamda avukatlar siyasetle iç içe bir hayatı yaşıyorlar aslında. Birçok arkadaşımız da bu anlamda hem avukat hem de siyasetle ilgilenmiş oluyor. Birçok arkadaşımızı görüyoruz açıkçası siyasetin içerisinde. Ben bu anlamda tüm avukat arkadaşlarımızı da tabii siyasette olmalarından gurur duyuyorum. Memnuniyet duyuyorum. Onları da hem bizim partimizle, hem de diğer siyasi görüşe sahip partilerde olmaları bizi memnun eder. Başkanımıza nazik misafirperverliğinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Bugün ziyaretinizde bizleri yalnız bırakmayan avukat arkadaşlarımıza çok çok teşekkür ediyorum. Buradan çok büyük bir memnuniyetle ayrılmış oluyoruz” dedi.


GÜL; “FIRAT GÖRGEL BAŞKANIMIZIN BİZİM İÇİN AYRI BİR YERİ VAR. ÇÜNKÜ KENDİSİ BAROMUZUN ÜYESİ”
Ziyaret ile ilgili konuşan Baro Başkanı Av. Burak Gül; “Bugün sağ olsunlar Kahramanmaraş büyükşehir ve AK Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Sayın Avukat Fırat Görgel, Dulkadiroğlu Belediyesi Başkanı Adayı sayın Necati Okay, ziyaretimize geldiler. Ben öncelikle tabii Sayın Başkanlarımıza şahsım ve baromuz adına teşekkür ediyorum. Tebrik ediyorum adaylıklarını. Bu dönem tabii Fırat Başkanımızın bizim için ayrı bir yeri var. Çünkü kendisi aynı zamanda Kahramanmaraş Barosu üyesi. Yıllardır avukatlık mesleğini ifa etti. Kahramanmaraş’ta biz az önce sayın başkanımızın da ifade ettiği üzere diğer siyasi partilerden de meslektaşlarımız var. Aday olan biz tüm adaylarımızla tabii ki bu süreçte başarılar diliyoruz” dedi.


BARO BAŞKANI GÜL; “6 ŞUBAT DEPREMİNDE k-KAHRAMANMARAŞ’TA 30 MESLEKTAŞIMIZI KAYBETTİK”

Baro Başkanı Gül; “Başkanıma da bugünkü ziyaretinde başkanlarımızla yürüyen hukuki süreçleri de görüştük. Başkanımızın göreve gelmesi halinde yapılacak projeler, baroyla ortak çalışmalar ilgili de fikir alışverişinde bulunduk. Keza adli hizmetlerle ilgili de nihayetinde adalet mümkün temeli çok önemli bir kurum, adliyeler, barolar. Bu noktada da biz yeni dönemin tabii öncelikle şehrin için, memleketimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Tekrar etmem gerekirse Sayın Başkanımızın da baromuzdan Olması, bir adaylığının olması bizim için de ayrı bir önem arz ediyor. Ben tekrar kendisine çok teşekkür ediyorum. Sayın Necati Okay başkanımıza teşekkür ediyorum. Ziyaretlerinden dolayı. Ve keza diğer siyasi partilerde de aday olan meslektaşlarımızla da bir kez daha sizin aracılığınızla başarılar diliyorum. Tabi burada baromuz üyesi 30 meslektaşımızı kaybettik. Bir arkadaşımız da başka bir baroya nakil olmuştu ama deprem günü, Kahramanmaraşlı ailesini ziyaret etti, vefat etti. Keza diğer illerde de on bir ilde toplam 122 meslektaşımız hayatını kaybetti” dedi.

GÜL; “DEPREMDE HAYATINI KAYBEDEN MESLEKTAŞLARIMIZI İÇİN BİR KÖŞE OLUŞTURDUK”
Başkan Gül; “Biz de baro binamızda meslektaşlarımızın anılarını yaşatmak için bir köşe oluşturduk. Ben bu vesileyle 6 Şubat 2023 Kahramanmaraş merkezli depremlerde vefat eden meslektaşlarımıza ve vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları, mekanları cennet olsun. Yaralı vatandaşlarımıza da şifalar diliyorum. Allah milletimize, devletimize böyle sacları bir daha yaşatmasın. Sizlere de çok teşekkür ediyorum” dedi.