Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Görgel: Büyükşehir Belediyesi olarak şeffaf bir yönetim anlayışını benimsiyoruz

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel, şeffaflık ve katılımcılığı ön planda tutarak önemli bir adım attı. Görgel, Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantıları ve ihalelerin artık canlı yayınlanacağını duyurdu. Bu kararla birlikte, şehir yönetimi ile vatandaşlar arasındaki iletişimin daha da güçleneceği öngörülüyor.

Başkan Görgel, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Büyükşehir Belediyesi olarak şeffaf bir yönetim anlayışını benimsiyoruz. Bu doğrultuda, meclis toplantılarımızı ve ihaleleri artık canlı olarak yayınlama kararı aldık. Amacımız, şehrimizi açık ve şeffaf bir şekilde yönetmek ve vatandaşlarımızın kararlardan haberdar olmasını sağlamak” ifadelerini kullandı.

Başkan Görgel, bu kararın alınmasında meclis toplantılarındaki ilk olağan toplantılarında alınan oy birliğiyle alınan kararın etkili olduğunu belirtti. Bundan sonra, tüm meclis toplantılarının canlı olarak yayınlanacağını ve vatandaşların bu sürece dahil olabileceğini dile getirdi.

Ayrıca, Büyükşehir Belediyesi’nin yapacağı tüm ihalelerin de canlı olarak yayınlanacağını açıklayan Başkan Görgel, “Vatandaşlarımızın belediye işleyişine katkı sağlaması ve süreci takip edebilmesi için bu adımı attık. Böylece, şehir yönetimi ile vatandaşlar arasındaki iletişim ve entegrasyonu daha da güçlendirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Kahramanmaraş halkı tarafından olumlu karşılanan bu adımın, şehre hayırlı olması temennisiyle, Büyükşehir Belediyesi’nin şeffaf ve katılımcı yönetim anlayışının devam edeceği belirtildi.