Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ERİMHAN: “BU ŞEHİR AYAĞA KALKACAKSA DİVANLI’DAN BAŞLANMALI!”

Çeşitli Temaslarda Bulunmak üzere

Çeşitli Temaslarda Bulunmak üzere Kahramanmaraş’a gelen Çevre- Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen koordinasyon toplantısında Divanlı Mahallesi Muhtarı Atilla Erimhan’ın mahallesinde yapılması gereken planlamaların akıbetini sordu.
Kordinasyon toplantısında söz alan Divanlı Mahallesi Muhtarı Atilla Erimhan, Deprem öncesi mahallesinde ‘Kentsel Dönüşüm’ olduğunu Depremle birlikte mahallenin yerle bir olduğuna dikkat çekerek, “Kahramanmaraş bir külek yoğurt ise yüzünün kaymağı Divanlı dır, o nedenle işe Divanlı dan başlamak lazım. Siz daha önce Mahallemizi gezdiniz, sizin Bakanlığınız döneminde Mahalle de hareketli günler yaşanıyordu. Şimdi ise karanlık şehir oldu Mahallemiz. Kahramanmaraş ayağa kalkacaksa Divanlı önce ayağa kalkmalıdır” dedi.
Bakan Kurum İse, Çalışmalara biran önce başlanacağını ve Divanlı Mahallesi ile özel ilgileneceğine vurgu yaparak, “Depremi siyaset üstü görerek tüm sivil toplum örgütleri ve muhalif belediye ile süreci hep birlikte yönetmek istiyoruz. Depremi siyasi malzeme yapmayacağız. 6 Şubat depreminden bugüne başlattığımız konutların sayısı 276 bine ulaştı. Yerinde dönüşüm ile ilgili vatandaşlarımızın taleplerini de gerçekleştiriyoruz. O günlerde buralarda hep birlikte mücadele ettik ve bir seferberlik ruhuyla adeta milli mücadeledeki o ruhu hep birlikte yeniden ortaya koyduk. Bu çok önemli bir duruştu. Alacağımız kararlarla birlikte inşallah hep birlikte yapılması gereken işleri Sayın Cumhurbaşkanımızın her afette gösterdiği, verdiği sözleri tutan anlayışla biz de bize düşen görevleri inşallah tek tek yerine getireceğiz. Kahramanmaraş en kısa zamanda ayağa kalkacaktır” dedi.