Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Eğitim-Bir-Sen: Haklar Yarım Kalmasın, ÖMK Eğitimcileri Bölmesin!

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Abdülaziz Aydın, Öğretmenlik Meslek Kanunu (ÖMK) tasarısında yapılan düzenlemeleri eleştirerek, belli kadrolardaki eğitim çalışanlarının haklarının göz ardı edilmesine karşı olduklarını belirtti. Aydın, ÖMK tasarısında, Şube Müdürü, Uzman, Araştırmacı, Müfettiş, Millî Eğitim Müdürü ve Yardımcıları kadrolarında bulunan eğitim çalışanlarına Uzman/Başöğretmenlik ünvanı hakkının tanınmamasını kabul etmediklerini ifade etti.

Aydın, yaptığı açıklamada, “Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun yeni tasarısında yer alan düzenlemelerin eğitim çalışanlarının haklarını eksiltici nitelikte olduğunu görüyoruz. Özellikle belirli kadrolarda bulunan meslektaşlarımızın bu düzenlemelerle hak kaybına uğramasına sessiz kalamayız. Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun, eğitim çalışanlarının beklentilerini karşılaması gerektiğine inanıyoruz.” dedi.

Aydın, bu doğrultuda Türkiye genelinde eylemler yapacaklarını ve 3 Haziran 2024 tarihinde Ankara’da TBMM Çankaya Kapısı önünde saat 12.30’da bir basın açıklaması gerçekleştireceklerini belirtti. Aynı gün ve saatte Türkiye genelindeki il Millî Eğitim Müdürlükleri önünde de eylemlerin düzenleneceğini kaydetti.

Eğitim-Bir-Sen’in “Haklar Yarım Kalmasın, ÖMK Eğitimcileri Bölmesin!” başlığı altında düzenleyeceği eylemlere, eğitim camiasından geniş katılımın beklendiği ifade edildi. Eylemlerin, eğitim çalışanlarının haklarının savunulması ve Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun daha adil ve kapsayıcı hale getirilmesi amacıyla gerçekleştirileceği vurgulandı.