Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

DÜZİÇİ’NDE HAYAT BOYU ÖĞRENME ETKİNLİĞİ

Düziçi Kaymakamlığı,Halk Eğitim Merkezi
Düziçi Kaymakamlığı,Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri kutlandı.
Bugün Düziçi Atatürk Demokrasi Meydanında düzenlenen Hayat Boyu Öğrenme Şenliğine programına Düziçi Kaymakamı Turgay İlhan, ilçe Emniyet Müdürü Mustafa Kara, ilçe Jandarma Komutanı Özkan Çakmakcı,siyasi parti Temsilcileri, Kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşları,usta Öğreticiler ve kursiyerlerin yanı sıra vatandaşları katıldı.
“Program Saygı Duruşu ve istiklal marşının Okuması ile başladı.
Düziçi Halk eğitim merkezi müdürü Mustafa Doruk günün Önemine dair bir konuşma yaptı;
Bakanlığımızın ilânı ile her yıl 1-7 Haziran tarihleri arasında kutlanan Hayat Boyu Öğrenme Haftasını kutluyorum. Hayat Boyu Öğrenme; yaşam boyu süren bir eğitim faaliyetidir. 7’den 70’e herkesin katıldığı bir etkinlikler bütünüdür. İlçemizde Hayat Boyu Öğrenme faaliyetleri; Genel Kurslar ve Mesleki Kurslar olmak üzere 2 ana kategorideki 72 alanda, toplam 3.645 kurs programı ile yürütülmektedir.
Hayat boyu öğrenme kurumlarımızda çocuklarımız kodlama eğitimi ile zihinsel gelişimlerine katkı sağlayabilir, 40 yaşında resim yapmaya başlayabilir, fotoğrafçılık üzerine eğitim alabilir, 50’li yaşlarda bir müzik aletini çalmaya başlayabilir ve 60 yaşında okuma-yazma öğrenebilirsiniz.
Ülkemizin en değerli sermayesi beşeri sermayedir bu beşeri sermayemizi nitelikli hale getirmek için kullanılacak en uygun unsur da eğitimdir.
Bakanlık olarak sadece eğitim çağı nüfusunun eğitimine ulaşmasını değil, eğitim çağını dışına çıkmış vatandaşlarımızın da talep etmiş oldukları eğitimleri, kursları düzenleyerek hayat boyu öğrenime ulaşmasına teşvik ediyoruz.
Tüm Türkiye’de Binbir Halk Eğitim Merkezinde vatandaşlarımızın ihtiyaçları olan kursları belirleyerek, ayaklarına giderek halk eğitim merkezleri vasıtasıyla açıyoruz. Bu sayede tüm Türkiye’de 10 milyon vatandaşımıza ulaşarak eğitim almalarını sağladık. Böylelikle Vatandaşlarımızın hem eğitim almasını sağlıyoruz hem de istihdama kazandırıyoruz. Ebeveynlerimizin eğitim seviyesini arttırarak öğrencilerimizin de okullardaki akademik başarılarının artmasına katkıda bulunuyoruz. En güzel tarafı da kurslarınızdan yararlananların yüzde yetmişi kadınlarımız. Ayriyeten Açık Öğretim okullarımız vasıtasıyla bir şekilde ortaokula, liseye ara vermiş ve eğitim çağı dışına çıkmış vatandaşlarımızı halk eğitim merkezleri vasıtasıyla eğitime kazandırıyoruz.
Bu itibarla, Hayat Boyu Öğrenme Haftasını kutluyor, Hayat Boyu Öğrenme faaliyetlerinin gelişmesine, güçlenmesine katkı sağlayan başta Sayın Kaymakamımız Turgay İlhan’a belediye başkanımız sayın Mustafa İba’ya ve sayın İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Cuma Sagır’a şükranlarımı sunuyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum dedi.
Daha sonra halk eğitim merkezinin Folklor ekibi bölgesel halay gösterisi sergiledi.
İlçe spor müdürlüğü King boks spor kulübü tarafından yapılan gösteri sonrasında,
Düziçi Halk eğitim merkezinin kursiyerleri tarafından organize edilen sergiler ziyaret edildi.
Kurs Eğitimcilerini ve Kursiyerle tarafından sergilenen ürünler yoğun ilgi gördü.