Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Dulkadiroğlu’na Tarihi Meydan Projesi ile Yeniden Canlılık

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, ilçenin tarihi zenginliklerine vurgu yaparak, önemli projelerin hayata geçirileceğini duyurdu. Başkan Okay, son dönemde yaşanan doğal felaketler sonrasında zarar gören tarihi yapılar için geniş kapsamlı bir restorasyon çalışması başlattıklarını belirtti.

Başkan Okay, Kültür Bakanlığı desteğiyle hazırlanan projelerle ilgili olarak, “Bu tarihi yapılar, Dulkadiroğlu’nun tarihini yansıtan önemli unsurlardır” dedi. Özellikle, Bahtiyar Yokuşu Projesi’nin devam edeceğini ve yeni sokak sağlıklaştırma projelerinin başlayacağını belirten Okay, yeni dönemde ilçenin tarihi zenginliklerinin gün yüzüne çıkarılacağını ifade etti.

Başkan Okay, tarihi yapılarla ilgili olarak da, “Göreve geldiğimiz günden bu yana ilçemizde bulunan tarihi yapıların ayağa kaldırılması, turizme kazandırılması adına önemli çalışmalar yaptık. Bu çalışmalar neticesinde Dulkadiroğlu’nun tarihi kimliği ortaya çıktı” şeklinde konuştu.

Başkan Okay, restorasyon çalışmalarının hız kesmeden devam edeceğini belirterek, “Deprem sonrasında tespit çalışması yaparak hemen harekete geçtik. 120 adet yapı için kültür bakanlığımıza başvuru yaptık. Bu yaz restorasyon çalışmalarının başlamasını ön görüyoruz” diye ekledi.

Dulkadiroğlu’nun tarihi kimliğine yakışır bir meydan projesine de imza atacaklarını söyleyen Başkan Okay, “Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemiz ile iş birliği içerisinde Ulu Cami’mizin meydanını da tamamlayacak bir proje planlıyoruz. Boğaz Kesen Cami’nin bulunduğu ada içerisinde anlamlı bir meydan yapacağız. Kanlıdere köprüsüne kadar uzanan bu alan ile ilgili gerekli çalışmaları başlattık” dedi.

Başkan Okay, “Dulkadiroğlu’nun tarihi meydanı, şehrimizin adeta aynası olacak. Bu alanı şehrimize kazandırmak için yeni dönemde çalışmalarımıza hız vereceğiz” şeklinde konuştu.