Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Dulkadiroğlu Belediyesi’nden Tarihe Işık Tutacak Adım: Kahramanmaraş Araştırma Merkezi

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Kahramanmaraş’ın tarihine ışık tutacak önemli bir adımı duyurdu. Belediye tarafından hizmete sunulan Kahramanmaraş Araştırma Merkezi, elde edilen tüm bilgi ve belgeleri dijitale aktararak kütüphane oluşturdu. Başkan Okay, bu dijital kütüphanenin akademik çalışmalara önemli katkılar sağlayacağını belirtti.

Başkan Necati Okay, yaptığı açıklamada, Kahramanmaraş’ın kültürel mirasını korumak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla başlatılan projenin önemine vurgu yaptı. 2019 yılında başlayan çalışmaların meyvesini verdiğini ifade eden Başkan Okay, “Bugün geldiğimiz noktada tüm bu bilgilerin dijitalleşmesi sağlanmış durumdadır. Belediyemizin web sitesinde bulunan e-kütüphane bölümünden bu bilgi ve belgelere ulaşılabilmektedir. Burada amaç akademik çalışmalara katkı sağlamak, şehrimizin tarihine ışık tutmaktadır” dedi.

Çalışmanın öncüsü olarak ismi anılan Yaşar Alpaslan’ı da unutmayan Başkan Okay, Kahramanmaraş Araştırma Merkezi’ne Alpaslan’ın isminin verildiğini belirtti. Başkan Okay, “Kahramanmaraş’ımıza ve akademik camiaya hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Kahramanmaraş Araştırma Merkezi, şehrin tarihi, kültürel ve sosyal dokusunu aydınlatmak amacıyla yapılan araştırmaların merkezi olacak. Dijital kütüphanede yer alan belgelerin ulaşılabilirliği, araştırmacıların ve tarihseverlerin çalışmalarına büyük kolaylık sağlayacak.