Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Doğan: Milli İradeyi Zedeleyen Bir Zihniyetin Ürünü

Kahramanmaraş’ın AK Parti İl

Kahramanmaraş’ın AK Parti İl Başkanı Cüneyt Doğan, 27 Mayıs 1960 darbesinin Türk demokrasisine vurduğu darbenin vicdanlarda silinmez bir iz bıraktığını belirtti. Başkan Doğan, 27 Mayıs Darbesi’nin, milli iradeye zarar veren bir zihniyetin ürünü olduğunu, hukuka, tarihe ve insanlığa kara bir leke olarak geçtiğini ifade etti.

AK Parti İl Başkanlığı toplantı salonunda düzenlenen basın açıklamasında konuşan Doğan, Türk demokrasisine ilk darbenin 27 Mayıs 1960 Askeri Darbesi ile yapıldığını vurguladı. Adnan Menderes ve yol arkadaşlarının, tek partili CHP yönetimine karşı demokratik seçimlerde halkın büyük desteğiyle iktidara geldiğini ve kısa sürede Türkiye’ye çağ atlattıklarını dile getirdi.

Başkan Doğan, “27 Mayıs Darbesi, demokratik yönetimi yok ederek seçilmiş yöneticileri tutukladı ve hukuk dışı yargılamalarla masum insanları idam etti. Bu darbe, demokrasi ve milli iradeye inanan Türk milletine karşı yapılmış bir ihanettir” şeklinde konuştu.

Darbeci zihniyetin, millete karşı açık bir savaş başlattığını belirten Doğan, “Ancak milletimiz, 15 Temmuz’da bu tür girişimlere karşı dik duruşunu sergileyerek demokrasiye sahip çıktı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki milletimiz, demokrasi düşmanlarına karşı büyük bir direniş gösterdi” dedi.

Doğan, “Türkiye artık darbe dönemlerinin geride kaldığını ve demokrasiye olan inancını sürdüreceğini vurgulayarak, demokrasi şehitlerini rahmetle andıklarını ve demokrasiye düşman olan odakları asla unutmayacaklarını” ifade etti.