Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

DEPREM ŞEHİDİ SPORCULAR ŞEHİT DÜŞTÜKLERİ YERDE ANILDILAR

“Asrın felaketi” olarak nitelenen

“Asrın felaketi” olarak nitelenen ve 11 ili etkileyen merkez üssü Kahramanmaraş depremlerinin 1. Yıl dönümü devriyesinde Geleneksel Güreşler Federasyonu ve Gençlik ve spor İl Müdürlüğü personelleri  geceyi Şehit Güreşçiler ve Futbolcuların depremde yıkıldığı binanın bölgesinde geçirdi.

MEKANA KARANFİL BIRAKILDI

“Asrın felaketi” olarak nitelenen ve 11 ili etkileyen Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde hayatını kaybedenler, afetin üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen unutulmuyor.

Geleneksel Güreşler Federasyonu tarafından organize edilen anla programında Şehit Güreşçiler için elle semaya açılarak dua edilerek Kur’an-ı Kerim okundu. Yıkılan binanın alanına kırmızı karanfil bırakıldı.

“ONLAR KALBİMİZDE YAŞIYOR”

Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu başkan vekili Şahin Hopur yaptığı açılış konuşmasında, Şehit olan Güreşçi, hakem, antrenör isimlerini tek tek sayarak: ” Bu deprem şehidi kardeşlerimizle birlikte minderlerde ter döktük, birlikte çalıştık bunları unutmamız mümkün değil acıyı yüreğimizde his ediyoruz, Hepsine Allah’tan Rahmet diliyorum, Mekanları cennet olsun, Onlar kalbimizde yaşıyor. Türkiye Güreş ailesinin, spor camiamızın başı sağ olsun” dedi.

GÜREŞ SAHAMIZIN ADINI DEPREM ŞEHİTLERİ GÜREŞ SAHASI OLARAK DEĞİŞTİRDİK

Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz ise, “6 Şubat Depremlerinde Şehit Güreşçiler başta olmak üzere 11 ilimizde Şehit olan vatandaşlarımıza Allah’tan Rahmet diliyorum, Şehit yakınlarına sabırlar diliyorum, Türkiye olarak depremden en çok zarar gören Kahramanmaraş ilimizde sayısız spor camiasından şehitler verdik. Bizde Gençlik spor İl Müdürlüğü olarak Güreş Sahamızın adını Deprem Şehitleri Güreş Sahası olarak ismini değiştirdik. Depremde Kaybettiğimiz güreşçilerimizin her birinin fotoğrafları o sahada yer alacaktır. Ben tekrar bu ortamı sağlayan Geleneksel Güreşler Federeasyonumuza teşekkür ediyorum. Allah’ım bir daha 6 Şubat 2023’teki gibi bir felaket yaşatmasın” ifadelerini kullandı.

Program daha sonra ise Kapıçam Şehir Mezarlığı’nda gecenin ilerleyen saatlerine ve sabahın ilk saatlerinde mezarına giden Kahramanmaraş halkı, depremzedeler burada yakınları için dua etti.