Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Deprem Bölgeleri Savunma Üssü Olacak!

Türkiye’nin “asrın felaketi” olarak

Türkiye’nin “asrın felaketi” olarak adlandırılan depremlerin vurduğu şehirler, dev şirketlerin savunma sanayi yatırımlarının hedefi haline geldi. En az 2 bin 500 kişiye iş imkanı sağlayacak olan bu yatırımlar, bölge ekonomilerine önemli bir ivme kazandıracak.

İlk tesisin 22 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta açılması planlanıyor. Bu tesisin ardından Gaziantep’in Nurdağı-İslahiye ilçelerinde TİSAŞ ve ROKETSAN koordinatörlüğünde karbon elyaf üretim tesisi kurulacak. Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde ise ROKETSAN tarafından silah ve roket sistemleri üretim tesisi hayata geçirilecek.

Ayrıca, Kırıkhan’da Pavotek tarafından bilişim ürünleri üretim tesisi yatırımları gerçekleştirilecek. Adıyaman’a ise TUSAŞ ve ASELSAN koordinatörlüğünde yeni bir tesis kazandırılacak ve burada kablo ve konektör üretimi yapılacak.

Malatya’da ise ASELSAN koordinatörlüğünde çok katmanlı baskı devre kartı üretim tesisi kurulacak. Elazığ, TÜYAR’ın ileri teknoloji çip paketleme ve STM’nin Duvar Arkası Radar üretim tesislerine ev sahipliği yapacak.

Türkiye’nin önde gelen yazılım şirketi HAVELSAN ise Şanlıurfa, Adıyaman, Kahramanmaraş, Elazığ ve Malatya’da yazılım kampüsleri oluşturacak.