Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Dedeoğlu: Bu kardeşinize bir şans verin, hizmet nasıl yapılır görsünler

Mağdur olan vatandaşların haklarının

Mağdur olan vatandaşların haklarının takipçisi olacağını söyleyen İYİ Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mesut Dedeoğlu, “Bu kardeşinize bir şans verin, hizmet nasıl yapılır görsünler. İlk işimiz; Orta hasarlı binalar, rezerv alanlar ve alınamayan ruhsatlar sorununun çözümü olacak. Tek derdimiz var o da memleketimize hizmet etmek” dedi.

İYİ Parti Kahramanmaraş İl Teşkilatı’nın organize ettiği Geleneksel Cumartesi İstişare Toplantısı, yoğun katılım dolayısıyla parti binası önünde yapıldı. Toplantı sonrası yapılan sohbete birçok vatandaş eşlik etti. Programa İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Süleyman Tekerek, İYİ Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mesut Dedeoğlu, İYİ Parti Onikişubat Belediye Başkan Adayı Mehmet Sabancı, İYİ Parti Dulkadiroğlu Belediye Başkan Adayı Selahaddin Can, parti yöneticileri ve vatandaşlar katıldı. Mikrofonu eline alan vatandaşlar duygu, düşünce ve taleplerini dile getirdi. Konuşma yapan Mesut Dedeoğlu, vatandaşları selamlayarak herkese ayrı ayrı teşekkür etti.

Kahramanmaraş’ın sorunlarını ve çözümlerini her platformda ve ziyaretlerinde dile getirdiğini söyleyen Dedeoğlu, vatandaşlardan bir ricada bulunarak şöyle dedi: “Eğer müsaade ederseniz ve İYİ kadroları belediye başkanlığı görevine getirirseniz bu memlekete canla başla hizmet edeceğiz. 11 belediye başkanımızla beraber Kahramanmaraş’ı sadece Türkiye’de değil dünyanın yıldızı yapacağız inşallah. Bizleri göreve getirdiğiniz takdirde görün bu yiğitler memlekete nasıl hizmet ediyor. Hizmet nasıl yapılıyor görsünler. Kahramanmaraş’ımızın bu kaderi değişsin artık. Yeter artık dur diyelim bu hizmetsizliğe.”

Kahramanmaraş’ın en büyük sorunlarından biri olan orta hasarlı binalar, rezerv alanlar ve alınamayan ruhsatların durumuna dikkat çeken Dedeoğlu, “Şuana kadar ana caddeler üzerindeki enkazları kaldırabildiler. Ağır hasarlı binalar daha yeni yeni yıkılmaya başladı. Depremin üzerinden bir yıldan fazla süre geçti. Bir yılda yapılan işler bunlar. Kenar semtlere eski mahallelere daha giremediler. Bir yılda orta hasarlı binalar ne yaptılar. Bu tempoyla gidilirse ara sokaklardaki ağır hasarlı binaları 8-10 yılda kaldırırlar. Değiştirelim bu memleketin kaderini artık. Hizmet yapacak insanları getirelim göreve. Allah izin verirse göreve geldiğimizde İYİ parti belediyeciliğinde bu sorunları çok kısa süre içerisinde çözeceğimize söz veriyorum” şeklinde konuştu.