Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bunları biz almıyoruz, çöpe atıyoruz!

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine Ait

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine Ait Halk Ekmek Kulübelerinde Bozuk (Madeni Para) Skandalı! Halk Ekmek kulübelerindeki görevliler Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından üretilen madeni paralardan 5,10 ve 25 Kuruşlukları almıyor ve çöpe attıklarını ifade ediyorlar…

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’na bağlı olarak faaliyet gösteren Darphane ve Damga Matbaası, madeni para üretiminde sergilediği olağanüstü başarıyla dikkatleri üzerine çekerken Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine Ait Halk Ekmek Kulübelerinde ise 5,10 ve 25 Kuruşluklar geçmiyor. Sabah ekmek almaya giden vatandaş 6,5 lira olan ekmeği almak için Madeni 1 TL den oluşan 6 tane 1 TL ve 1 tane 5 kuruş veya Bankonot 5 Tl, Madeni 1 TL ve 1 adette 50 kuruş ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine Ait Halk Ekmek Kulübelerine gitmek zorunda kalıyor.

6 Şubat Depremleri sonrasında Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine Ait Halk Ekmek Kulübelerinde ekmeğin fiyatı ekonominin hareketlenmesi ve artan fiyat artışlarına göre Marketlerde Normalde 8 liraya satılan Ekmeği Maddi durumu olmayan ve Halk’ın yanında olan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi şehrin muhtelif yerlerinde bulundurduğu Halk Ekmek Kulübelerinde 6,5 Liraya satış yaparak uygun bütçe ile vatandaşın ekonomisine katkı sağlıyor.

Deprem sonrası şehrin birçok muhtelif yerlerinde hizmet gösteren Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine Ait Halk Ekmek Kulübelerinde görev yapan satış personelleri (Görevliler) Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından üretilen madeni paraların 5,10 ve 25 Kuruşluklarını almayarak “biz bunu çöpe atıyoruz! getirmeyin” cevabını vatandaşlara vermeye başladılar. Sanki 5,10 ve 25 Kuruşlukların tedavülden kalkmış gibi hareket etmeleri vatandaşları zor durumda bırakmaya başladı. Vatandaşa ekmeği al, 50 kuruşu da borçlu kal, yarın getir diyerek o gün mağdur bırakmazken Büyük market zincirleri (A101, BİM, ŞOK ve Yerel Market Zincirleri) Kasalarında para üstü olarak 5,10 ve 25 Kuruşlukları para üstü olarak verirken Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine Ait Halk Ekmek Kulübelerinin bu tutumu ise vatandaşları şaşkınlığa uğrattı.