Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu, 1 Mayıs’ta Taksim Meydanı’nda Olacak

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu, işçi

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu, işçi sınıfının mücadelesinin simgesi olan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde Taksim Meydanı’nda olacaklarını açıkladı. Konfederasyonun Merkez Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada, işçilerin ve emekçilerin haklarını savunmak için bir araya gelme çağrısı yapıldı.

Eğitim İş Kahramanmaraş Şube Başkanı Fuat Kuyucu tarafından yapılan açıklamada, 1 Mayıs’ın önemine vurgu yapılarak, işçilerin ve emekçilerin haklarını korumak ve daha adil bir Türkiye için mücadele etmek amacıyla Taksim Meydanı’nda toplanacakları belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Selam olsun zulme ve sömürüye başkaldıranlara, birlik içinde bu mücadeleye omuz verenlere! İşimiz, ekmeğimiz, alın terimiz, ülkemiz için, insanca bir yaşam, demokratik, Tam Bağımsız bir Türkiye için 1 Mayıs’ta Taksim Meydanı’ndayız! İşçi sınıfının Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü olan 1 Mayıs’ı bu yıl, çok ağır bir ekonomik krizin ve derinleşmiş bir enflasyon ortasında karşılıyoruz.”

Açıklamada devamla, emek ve dayanışmanın önemine vurgu yapılırken, işçilerin yaşam koşullarının iyileştirilmesi için mücadele edileceği ifade edildi. Konfederasyon, Taksim Meydanı’nda bir araya gelerek taleplerini haykırmaya ve mücadelelerini yükseltmeye devam edeceklerini belirtti.

Son olarak, Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu, tüm emekçileri 1 Mayıs’ta Taksim Meydanı’nda ezilenlerin haklarını haykırmaya çağırdı ve birlik, mücadele ve dayanışma ruhuyla hareket etmeye davet etti.