Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bayramlar, yürekleri bütünleştiren, kardeşliği pekiştiren, kırgınlıkları tamir eden ilahi armağanlardır.

Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesinin Belediye

Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesinin Belediye Başkanı Hanifi Toptaş, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Toptaş mesajında, 6 Şubat 2023’teki deprem felaketinin gölgesinde geçen bir bayramı daha buruk bir şekilde yaşadıklarını belirtirken, bu süreci birlik, beraberlik ve dayanışma ile yaraları sarma fırsatı olarak gördüklerini ifade etti.

Toptaş, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Değerli Kahramanmaraşlı hemşerilerim, rahmet, merhamet, bereket ve paylaşım ayı olan Ramazan-ı Şerif’in sonuna geldik. Bizi bir bayrama daha kavuşturan Rabbimize sonsuz hamd-ü senalar olsun. Bayramlar, aynı dinin, aynı inancın neşesinde bizleri birleştiren, yürekleri bütünleştiren, kardeşliği pekiştiren, kırgınlıkları tamir eden ilahi armağanlardır.”

Cumhurbaşkanı liderliğindeki deprem sonrası umutlarını tazeleyen ve hizmetlerine devam edenlerin, bu Ramazan ayında da aynı kararlılıkla çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Toptaş, “Gelin bu bayram, hepimizde derin bir gönül yarası açan depremlerin acısını bir kenara bırakıp, aile efradımıza, komşularımıza, akrabalarımıza, dostlarımıza, arkadaşlarımıza, içinde yaşadığımız topluma ve tüm insanlığa bayram atmosferini yayalım ve yaralarımızı birlikte saralım.” şeklinde konuştu.

Toptaş, mesajını şu dileklerle tamamladı: “Bu duygu ve düşüncelerle, depremde kaybettiğimiz kardeşlerimizi rahmetle anıyor, halen tedavi gören yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Başta Kahramanmaraşlı kardeşlerim olmak üzere ülkemizin, milletimizin ve İslam aleminin mübarek Ramazan Bayramlarını can-ı gönülden tebrik ediyor; bayramın şehrimize, ülkemize, milletimize, alem-i İslam’a ve bütün insanlığa huzur, barış, adalet ve merhamet getirmesini Yüce Rabbimden niyaz ediyorum.”