Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BAŞKAN İKİZER, “SÖZ VERDİK SÖZÜMÜZÜN ARKASINDA DURACAĞIZ”

Kahramanmaraş’ın Pazarcık Belediye Başkanı

Kahramanmaraş’ın Pazarcık Belediye Başkanı Haydar İkizer, ilçenin acil olarak yol ve suya ihtiyaç duyduğunu belirterek seçim sürecinde verdiği sözleri hayata geçirmeye gayret gösterdiklerini ifade etti.

31 Mart seçimlerinin ardından koltuğu devralan ve yaklaşık 40 gündür ilçeyi yöneten CHP’li Belediye Başkanı Haydar İkizer, ilçeyle ilgili durum değerlendirmesi yaptı.

Pazarcık’ta acil olarak yol ve suya ihtiyaç duyulduğunu, su sorunun 15 gün içinde çözüleceğini bildiren Başkan İkizer, Sarımsak tesisi kurarak çiftçinin ürününü yok pahasına satmasına engel olacaklarını dile getirdi.

Başkan İkizer şunları kaydetti;

“ÖĞRENCİLERİMİZE 67 BİN 500 LİRA DESTEK OLDUK”

“Mazbatamızı aldıktan sonra hemen işe başladık. Her türlü eksiğe rağmen bahane altına saklanacak değiliz. Bütün eksiklerimizi en kısa zamanda gidereceğiz.

Mazbata sonrası vatandaşlarımızın yoğun ilgisiyle karşılaştık, özellikle çelenk, çiçek konusunda. Biz çelenk ve çiçek gönderilmesin bunu yerine üniversiteye giden öğrencilerimize destek olmak babında burs şeklinde kampanya açtık. Kampanyada 67 bin 500 lira para birikti, başvuran 17 öğrencimize 4 biner TL destek olduk.”

“İMAR MÜDÜRLÜĞÜMÜZ PROJELERLE DOLDU”

“6 Şubatta büyük yara aldık. Deprem sonrası herhangi bir yatırım yapılmadı ve belediyeyi biz devraldık. Özellikle yurt dışındaki vatandaşlarımızdan, gurbetçilerimizden yardım da talep ettik, onlarda gerekli desteği sağlıyorlar. Ekonomi yurt dışına bağlı. Seçimden sonra gurbetçilerimiz tatil yerlerindeki evlerini almaktan vazgeçtiler. Pazarcık’a yatırım yapmayı düşünüyorlar. Yerinde dönüşüme büyük ilgi var, İmar Müdürlüğümüz projelerle doldu.”

“SARIMSAK İÇİN TESİS KURACAĞIZ”

“Seçim çalışmasında sarımsakla ilgili konuşmuştuk. Vatandaş tarlada sarımsağını 10-15 liraya satıyor. ama kışın sarımsak 130 lira. Vatandaş sarımsağı saklayamıyor, soğuk hava deposu yok, bu nedenle tarlada satıyordu. Vatandaşlarımızla görüştük, kooperatif kuracağız, bünyesinde soğuk hava deposu ve bir tesis kuracağız ve çiftçimiz ürününü yok yere satmayacak.”

“İHTİYAÇ SAHİBİ BELEDİYELERE ÖNCELİK VERİLECEK”

“Ali Öztunç beyle Mansur Yavaş’ı ziyaret ettik. Maraş ve Pazarcık’taki durumu çok iyi biliyorlar. Bize araç-gereç konusunda yardımcı olacağını söyledi. Belediyeler birliği seçimi olacak. Bizim delegemiz fazla olduğu için biz kazanacağız. Burada partimiz şöyle bir çalışması var, komisyon kurulacak ve ihtiyaç sahibi belediyelere öncelik verilecek.”

“PAZARCIĞIN ÖNCELİKLİ İHTİYACI SU VE YOL”

“Pazarcık’ın öncelikli ihtiyacı su ve yol. Deprem nedeniyle bir çok bölgemizin suyu kayboldu, yer değiştirdi kaynaklar. Bu nedenle su sıkıntısı çok büyük. KASKİ ile Pazarcık ishale hattını değiştiriyoruz. 15 gün sonra yeni su hattı vereceğiz, su sorunun çözeceğiz.

Yollarımız çok kötü, ana arterleri büyükşehir ile görüşüyoruz. Pazarcık şehir merkezi ve Narlıdaki yollarda asfalt için ihaleye çıkacağız. Pazarcık’ın çevre yoluna da ihtiyacı var. Şimdiki Kartalkaya Bulvarı artık kaldırmıyor, günlük35-40 bin araç geçiyor. Acilen çevre yoluna da ihtiyacımız var, bunu da yapıyoruz.”