Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Görgel: Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Bayrama Hazır

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel, Kurban Bayramı öncesi yapılan hazırlıklarla ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Görgel, Canlı Hayvan Borsası’nı ziyaret ederek incelemelerde bulundu ve vatandaşların daha konforlu bir bayram geçirmeleri için belediye personeliyle birlikte hummalı bir çalışma yürütüldüğünü belirtti.

Başkan Görgel’in yaptığı açıklamaya göre, bayram süresince Kahramanmaraş genelinde herhangi bir sorun yaşanmaması için Büyükşehir Belediyesi ve KASKİ tarafından 7/24 esasına göre nöbetçi ekipler oluşturuldu. Bu ekipler, şehir genelinde temizlik çalışmaları, mezarlık düzenlemeleri ve toplu kullanım alanlarında ilaçlama gibi birçok görevde aktif olarak yer alacaklar.

Başkan Görgel, Canlı Hayvan Borsası’nda yürütülen kurbanlık satışları için de önlemler aldıklarını ve vatandaşların rahat ulaşımı için ücretsiz ring seferleri düzenlendiğini açıkladı. Ayrıca, ihtiyaç sahibi vatandaşlara Dermankart aracılığıyla 20 milyon TL destek sağlandığını ve evde yalnız yaşayan 65 yaş üstü vatandaşların bakımlarının yapıldığını belirtti.

Bayram öncesi belediye ve özel halk otobüslerinin ücretsiz olarak hizmet vereceğini ifade eden Başkan Görgel, ayrıca belediye personelinin bayram ikramiyelerinin de hesaplarına yatırıldığını söyledi. Görgel, bayramın tüm İslam aleminin barış, huzur ve bereket getirmesini dileyerek, Filistin’deki zulme dikkat çekti ve dua etti.

Başkan Görgel’in son olarak belirttiği gibi, bayramın birinci günü saat 18.30’da Büyükşehir Belediyesi meydanında düzenlenecek olan bayramlaşma programına tüm Kahramanmaraşlıların davetli olduğu bildirildi.